Alzákove Jarné TOPky Alzákove Jarné TOPky

Najlepšie herné telefóny 2022 (AKTUALIZOVANÉ)

Zobraziť katalóg

Článok

Aktualizované • Autor: Redakcia

Mobilné hranie je obľúbenou kratochvíľou a v posledných rokoch je na vzostupe. A na to najlepšie slúžia herné mobily, pretože majú optimalizovaný napríklad výkon, zvuk alebo niektoré funkcie. Pokiaľ tiež radi hráte hry na mobile a plánujete si na to kúpiť poriadny stroj, tu si vyberiete. Toto sú momentálne tie najlepšie herné telefóny na trhu.

Najlepšie herné telefóny 2022

Najlepšie herné mobily – OBSAH

 1. Porovnanie herných telefónov s bežnými smartfónmi
 2. Herný mobil Asus ROG Phone 6 vyniká ultrazvukovými ovládačmi AirTrigger 6
 3. Xiaomi Black Shark 5 Pro – vycibrené audio a bleskové nabíjanie
 4. Herný telefón Realme GT 2 Pro poteší množstvom výkonu a unikátnym dizajnom za pár eur
 5. Nubia Red Magic 7 – herný mobil, ktorý pokoril hranicu milióna bodov v AnTuTu
 6. Porovnanie najlepších herných telefónov
 7. Ďalšie telefóny na hranie hier
 8. E-sporty na inteligentných telefónoch
 9. Staršie herné mobily

Porovnanie herných telefónov s bežnými smartfónmi

Herné telefóny majú spravidla lepšie parametre ako bežné smartfóny. V tomto majú navrch:

 • Kvalitný obraz na veľkom displeji s vyššou obnovovacou frekvenciou, než je bežných 60 Hz.
 • Skvele zvládnuté chladenie, ktoré garantuje dlhodobý výkon na maximálnej frekvencii CPU a GPU (pri štandardnom telefóne klesá po zahriatí výkon).
 • Výkonný grafický akcelerátor.
 • Výrazný dizajn a celkovo väčšie rozmery, ktoré umožňujú integrovať batériu s vyššou kapacitou.
 • Stereofónny zvuk, ktorý nebýva skreslený ani pri držaní mobilu oboma rukami.
 • Niektoré herné telefóny majú konektory umiestnené tak, aby hranie bolo pohodlné aj počas nabíjania.
 • V poslednom čase sa objavujú rôzne herné vychytávky ako napríklad vstavané dotykové „ovládače“.

Herný mobil Asus ROG Phone 6 vyniká ultrazvukovými ovládačmi AirTrigger 6

Najnovším herným počinom taiwanského výrobcu nie je nič menšie ako herný mobil Asus ROG Phone 6. V hlavnej úlohe je tu maximálny výkon, štýlové vyhotovenie a v neposlednom rade aj množstvo funkcií pre hráčov. Mobil poteší napríklad úplne novým systémom chladenia GameCool 6 alebo unikátnou funkciou AirTrigger 6, ktorej obdoby si fanúšikovia obľúbili už u predchodcov ROG Phone 6.

O nekompromisný výkon sa pri Asus ROG Phone 6 stará aktuálne najnovší a najvýkonnejší čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Ten je až o 15 % výkonnejší a o 20 % efektívnejší čo sa výdrže batérie týka, než bol jeho predchodca. V najvyššej konfigurácii je potom mobilný telefón obdarený 16 GB LPDDR5 RAM pamäte a až 512 GB rýchlej internej pamäte UFS 3.1. Nechýba samozrejme ani populárna utilitka Armoury Crate, vďaka ktorej si môžete výkon vyladiť na mieru.

Herný telefón kričí gamingom už na prvý pohľad vďaka elegantnému cyberpunkovému vzhľadu, ktorý od predchodcu prešiel premenou. Na zadnej strane mobilu nájdete RGB logo ROG tvorené panelom Dot Matrix, ktorého farby si môžete upraviť podľa potreby.

Herný mobil však ponúkne aj praktické funkcie. Systém AirTrigger 6 teraz podporuje celý rad nových gest a v neposlednom rade umožňuje otáčanie pohľadu v hrách pomocou integrovaného gyroskopu. Hýbanie telefónom tak bude priamo pohybovať s vašou hernou postavou. Mobil je ďalej vybavený silnejším vibračným motorom pre lepšiu haptickú odozvu.

i Asus ROG Phone 6 a 6 Pro (PREVIEW): nový level herných telefónov

Asus zapracoval aj na displeji. Rozmery aj technológie síce zostali rovnaké (6,78" AMOLED), herný mobil však ako vôbec prvý priniesol na trh 165 Hz obnovovaciu frekvenciu. Hranie na mobile by tak malo byť veľmi plynulé.

ASUS ROG Phone 6

Asus ROG Phone 6 opäť ukazuje, že aj herný mobil môže pôsobiť elegantne.

Kapacita batérie sa u ROG Phone 6 od predchodcu nezmenila. Herný telefón opäť ponúkne dva 3 000 mAh články, a teda celkovú kapacitu 6 000 mAh. Tá stačí na hodiny hrania, a keď šťava dôjde, pripravený je 65 W adaptér HyperCharge, ktorý ju do 100 % doplní už za 42 minút. USB-C port je tradične na boku, aby pri hraní neprekážal.

Herný telefón prichádza aj vo variante Asus ROG Phone 6 Pro, ktorý sa u nás však nepredáva. Nemusíte ale smútiť. O toľko neprichádzate. ROG Phone 6 Pro má len o trochu vyšší výkon vďaka väčšej kapacite pamäte RAM až 18 GB. Druhú zmenu by ste potom našli na chrbte. Namiesto panelu Dot Matrix má totiž model 2" sekundárny displej zobrazujúci notifikácie, prípadne upraviteľné dizajnové motívy.

Xiaomi Black Shark 5 Pro – vycibrené audio a bleskové nabíjanie

Ďalší herný telefón prichádza z dielní populárneho čínskeho výrobcu Xiaomi a volá sa Xiaomi Black Shark 5 Pro. Ide o už piateho zástupcu modelovej značky Black Shark a možno nemá najvýkonnejší Snapdragon na trhu, ponúkne však celý rad úplne unikátnych funkcií.

Netrvalo to dlho a nový žralok sa po svojom uvedení na trh vďaka čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, až 12GB LPDDR5 RAM pamäte a 6,67" OLED panelu s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a certifikácii SGS stal v zahraničí štandardom na poli mobilného e-sportu. Telefón sa chváli aj 720 Hz snímkovacou frekvenciou displeja a špeciálnym algoritmom TouchControl Master, vďaka ktorým majú dotyky minimálnu odozvu.

i Najvýkonnejšie mobilné telefóny 2022

Herný mobil Black Shark 5 Pro ďalej doslova preteká hernými vychytávkami. V prvom rade sú to napríklad dve zabudované magnetické tlačidlá na bočnej strane telefónu, ktoré majú za úlohu priblížiť mobilný gaming k pocitu z hrania na konzole. Hráčov určite tiež poteší nové, ešte efektívnejšie vodné chladenie. Pre zníženie teploty napomôže aj prepracované usporiadanie komponentov tak, aby boli tie najdôležitejšie 100 % pokryté chladičom.

Hráči vedia, že aj audio tvorí zážitky. To si samozrejme uvedomujú aj v Xiaomi, a tak herný mobil Black Shark 5 Pro vybavili dvoma stereo reproduktormi a zostavou štyroch mikrofónov pre tímovú komunikáciu. Vďaka tomu si tento herný telefón vybojoval prvú priečku v audio kategórii rebríčku DXOMARK.

Xiaomi Black Shark 5 Pro

Xiaomi Black Shark 5 Pro sa v zahraničí ukázal už v júni. Po krátkom čakaní je na ceste aj k nám.

Ani sekundu nazmar – to sa snaží Xiaomi Black Shark 5 Pro presadiť svojím systémom batérie a nabíjania. Články samotné síce nie sú také veľké (majú kapacitu 4 650 mAh), to pravé kúzlo však nastáva pri nabíjaní. Herná mašina ponúkne veľmi rýchle 120 W nabíjanie, a to vo dvoch režimoch. Mód Ultimate mobil nabije z nuly na sto už za 15 minút a hodí sa, keď potrebujete nabíjať skutočne rýchlo. Režim Even je potom o niečo šetrnejší k batérii a do plna telefón nabije za 24 minút.

Pre hráčov je asi najzaujímavejšia možnosť batériu pri napájaní úplne obísť. Black Shark 5 Pro totiž dokáže zapnúť režim, kedy sa zo siete budú napájať priamo jednotlivé komponenty a vezmú si presne toľko, koľko potrebujú. Vy sa tak môžete hrať, ako dlho chcete bez toho, aby sa batéria poškodila. Vzniknuté teplo sa navyše rozloží po celom telefóne, vďaka čomu ho chladič lepšie zvládne. Túto funkciu sme už v minulosti videli pri Asuse a môžeme ju čoskoro očakávať aj pri ďalšej konkurencii.

i

Honor Magic4 Pro (RECENZIA): podarená vlajková loď s miestami problematickým dizajnom

Herný telefón Realme GT 2 Pro poteší množstvom výkonu a unikátnym dizajnom za pár eur

Od spoločnosti Realme sa nám tento rok dostalo nástupcu veľmi populárneho herného zariadenia s názvom Realme GT 2 Pro. Mobil zaujme predovšetkým pomerom ceny a výkonu, a to vďaka skvelým parametrom a cenou pod 800 €.

Oproti predchodcovi ide v podstate o priamočiare vylepšenie. Displej využíva technológiu AMOLED a opäť ponúkne aj 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Značne si však polepšil čo sa týka uhlopriečky a rozlíšenia. Panel je teraz 6,7" a pýši sa rozlíšením 3 216 × 1 440 px, čo nepochybne poteší nielen pri gamingu, ale aj pri sledovaní filmov a prezeraní multimédií.

Realme GT 2 Pro

Realme GT 2 Pro zaujme aj fotoaparátom. Okrem bežných šošoviek má totiž zabudovaný aj mikroskop.

Na výkon sa snáď ani nedá sťažovať. Herný mobil ponúkne čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 s 12 GB pamäte RAM a 256 GB interného úložiska, čo síce nie sú tie najlepšie parametre, ktoré sme v článku spomenuli, s cenovkou tesne pod 700 € (v čase písania článku) sú však výborné. Pri hraní poteší aj pomerne veľká 5 000 mAh batéria s 65 W nabíjaním.

i Realme GT 2 Pro (RECENZIA): Dizajn ako z papiera, výkon z iného sveta

Veľkou zmenou je pre Realme GT 2 Pro dizajn. Nejde ani tak o samotný vzhľad ako skôr o materiál telefónu. Na spracovaní sa podieľal preslávený japonský produktový dizajnér Naoto Fukasawa a chrbát telefónu je vyrobený z unikátneho recyklovaného + recyklovateľného biopolyméru s cieľom imitovať textúru papiera. Z rovnakého materiálu je vyrobené aj balenie, pričom ide o jeden z krokov, ktoré Realme podniká smerom k udržateľnosti.

Nubia Red Magic 7 – herný mobil, ktorý pokoril hranicu milióna bodov v AnTuTu

Pokiaľ sa zaujímate o herné telefóny, výkonnostný rebríček AnTuTu pre vás asi nebude nič nové. Práve Nubia Red Magic 7, posledný z vybranej štvorice telefónov, bol prvým smartfónom, ktorý prerazil hranicu milióna bodov v tomto rebríčku a až do vydania pluskovej verzie nového Snapdragonu mu kraľoval. Mobil u nás nekúpite, za zmienku však určite stojí.

A ako že sa Red Magic 7 na špičku rebríčka dostal? Vďačí za to hlavne čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 v kombinácii s až 16 GB RAM. Najnovší Snapdragon totiž ukázal medzi prvými a na výkon skrátka nedal dopustiť. Hráčov okrem výkonu potešil aj bočnými tlačidlami pre gaming, špeciálnym systémom Magic Write pre rýchlejšiu prácu s pamäťou a obrovským 6,8" AMOLED panelom s obnovovacou frekvenciou 165 Hz.

Nubia Red Magic 7

Nubia Red Magic 7 opäť ponúka preslávený transparentný dizajn. Ani tento rok sa k nám však v globálnej distribúcii nepozrie. Zdroj: redmagic.gg

Veľký dôraz kladie Nubia, poťažmo ZTE, tiež na chladenie telefónu. Mobil má prepracovaný chladiaci systém v réžii vysokorýchlostného ventilátora a chladičov z pokročilých materiálov, okrem toho ale aj špeciálnu chladiacu jednotku na nabíjanie. Red Magic 7 tak môžete mať na 65 W nabíjaní oveľa dlhšie bez strachu z prehriatia. Oficiálnu distribúciu u nás mobilný telefón bohužiaľ nemá a množstvo unikátnych funkcií je limitovaných iba pre čínsky trh.

Porovnanie najlepších herných telefónov

Porovnanie vybraných herných telefónov nie je úplne jednoduché, pretože u niektorých v tejto chvíli nepoznáme kľúčový parameter, a to cenu. Porovnanie ostatných parametrov ale vyzerá nasledovne:

Vybrané parametre ASUS ROG Phone 6 Xiaomi Black Shark 5 Pro Realme GT 2 Pro Nubia Red Magic 7
Displej 6,78" AMOLED 6,67" OLED 6,70" AMOLED 6,80" AMOLED
Rozlíšenie obrazovky 1 080 × 2 448 px, 395 ppi 1 080 × 2 400 px, 394 ppi 1 440 × 3 216 px, 525 ppi 1 080 × 2 400 px, 387 ppi
Obnovovacia frekvencia 165 Hz 144 Hz 120 Hz 165 Hz
Zvuk stereo stereo stereo stereo
Čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
CPU 1× 3,2 GHz Prime + 3× 2,75 GHz Gold + 4× 2,0 GHz Silver 1× 3,0 GHz Prime + 3× 2,5 GHz Gold + 4× 1,80 GHz Silver 1× 3,0 GHz Prime + 3× 2,5 GHz Gold + 4× 1,80 GHz Silver 1× 3,0 GHz Prime + 3× 2,5 GHz Gold + 4× 1,80 GHz Silver
GPU Adreno 730 Adreno 730 Adreno 730 Adreno 730
RAM 12/16 GB 8/12 GB 12 GB 12/16/18 GB
Interné úložisko 256/512 GB 128/256 GB 256 GB 128/256 GB
Zadný fotoaparát 50 Mpx, f/1,9 + 13 Mpx, f/2,2 UW
5 Mpx, f/2,0 (makro)
108 Mpx, f/1,75 + 8 Mpx, f/2,2 UW
5 Mpx, f/2,4 (makro)
50 Mpx, f/1,8 + 50 Mpx, f/2,2 UW
2 Mpx, f/3,3 (mikroskop)
64 Mpx, f/1,75 + 8 Mpx, f/2,2 UW
2 Mpx, f/2,4 (makro)
Predný fotoaparát 12 Mpx 20 Mpx 32 Mpx 8 Mpx
Batéria 6 000 mAh 4 650 mAh 5 000 mAh 4 500 mAh
Nabíjanie 65 W rýchlonabíjanie 120 W rýchlonabíjanie 65 W rýchlonabíjanie 65 W rýchlonabíjanie
Pripojenie Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C
Rozmery 173 × 77 × 10,3 mm 163,8 × 76,4 × 9,9 mm 163,2 × 74,7 × 8,1 mm 170,6 × 78,3 × 9,5 mm
Hmotnosť 239 g 220 g 189 g 215 g
Cena od 1 049 € od 920 €** od 707 € +- 620 € (629 dolárov)**
*Ceny sú platné k 22. 8. 2022 **Odhadovaná cena

Ďalšie telefóny na hranie hier

Veľa telefónov síce nie je priamo označených ako herných, avšak ich špecifikácia im umožňujú bez problémov rozbehnúť akékoľvek hry. Spravidla ide o vlajkové lode ako napríklad:

E-sporty na inteligentných telefónoch

Hoci bolo mobilnými hrami v minulosti opovrhované, v posledných rokoch môžeme povedať, že hry sú na telefóne veľkým hitom a množstvo hráčov prechádza na mobilné hranie. K dispozícii je množstvo zaujímavých titulov, medzi ktoré patrí napríklad PUBG Mobile, Clash Royale, Brawl Stars, Clash of Clans a mnoho ďalších, ktoré hrajú denne milióny hráčov po celom svete. Začínajú sa tiež konať veľké turnaje v týchto mobilných hrách, kde každým rokom stúpa cena, ktorú hráči môžu vyhrať.

Podľa agentúry Business Insider budú mať mobilné hry v najbližších rokoch dokonca až 45 % podiel na celom odvetví e-sportu. Možno tak očakávať ešte množstvo ďalších herných telefónov, ktoré v blízkej budúcnosti dorazia na trh.

i Mohlo by vás zaujímať

Pokiaľ na telefóne radi hráte hry a beriete to vážne, herný telefón je pre vás povinnosťou. S rastúcim trendom e-sportu sú na herné mobily kladené čoraz väčšie nároky. Zatiaľ čo skvelý výkon nájdete aj pri bežných vlajkových lodiach, herné telefóny majú vždy niečo navyše – napríklad odladený systém, ktorý je pre hranie nevyhnutnosťou. Môžeme iba odhadovať, kam sa herné telefóny ďalej posunú, ich budúcnosť však vyzerá sľubne.

Staršie herné mobily

ASUS ROG Phone 5 – telefón, ktorý preteká výkonom

Hráči mobilných hier sa v marci 2021 dočkali nového modelu herného telefónu taiwanského výrobcu, ASUS ROG Phone 5. Výkon zariadeniu dodáva najlepší a najvýkonnejší procesor pre mobilné telefóny s Androidom, a to Qualcomm Snapdragon 888. Asistuje mu až 16 GB RAM pamäť, čo vo výsledku tvorí viac než dostatok výkonu na akúkoľvek mobilnú hru. Pri takejto dávke sily je potrebné tiež kvalitné chladenie. Z tohto dôvodu výrobca po novom premiestnil procesor z vrchnej časti telefónu viac do stredu. Tu sa nachádza špeciálny grafitový plát, odparovacia komora a medený chladič, ktoré telefón udržujú v požadovanej prevádzkovej teplote oveľa efektívnejšie.

Hráči budú mať k dispozícii aj možnosť systémového nastavenia výkonu telefónu, kde je na výber z niekoľkých rôznych režimov. Medzi herné režimy patrí napríklad X Mode+, X Mode alebo Advanced, po ktorých aktivácii sa maximalizuje samotný výkon. Zníži sa oneskorenie dotyku alebo dôjde na zlepšenie obnovovacej frekvencie displeja.

Dobrá výdrž je v prípade herných telefónov nepochybne žiaduca, tu boli umiestnené dva 3 000 mAh články, ktoré teda dohromady vytvárajú kapacitu 6 000 mAh. Telefón tak vydrží niekoľko hodín intenzívneho hrania bez nutnosti nabíjania. Konkrétne je to až desať hodín hraní League of Legends Wild Rift alebo sedem a pol hodiny v prípade Call of Duty Mobile. Samozrejme, v praxi sa môžu časy v prípade jednotlivých používateľov líšiť v závislosti od ďalších faktorov, ako je nastavenie ďalších parametrov, v princípe budú ale hodnoty podobné.

Nechýba potom ani podpora 65 W rýchlonabíjania, vďaka čomu sa ASUS ROG Phone 5 nabije z nuly na 100 % za skvelých 51 minút. Skvelá je pritom nielen rýchlosť, ale aj fakt, že USB-C konektor sa opäť nachádza aj na boku zariadenia a vďaka tomu kábel pri hre neprekáža.

Taiwanský výrobca ale nezľavil ani na prednej strane, kde nájdeme 6,78" AMOLED displej od Samsungu s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a technológiou HDR 10+, čo je na hranie mobilných hier úplne ideálne. Pekný zážitok poisťuje tiež zvukový systém GameFX, a to zásluhou symetrických duálnych reproduktorov v hornej a dolnej časti zariadenia. Telefón sa vďaka nim tiež umiestnil na druhom mieste v audio rebríčku DxOMark, čo je nepochybne aspoň do istej miery vypovedajúce.

i ASUS ROG Phone 5 (PREVIEW): ultimátne herné monštrum
ASUS ROG Phone 5 – biely ASUS ROG Phone 5 – čierny

Na bokoch telefónu sú umiestnené špeciálna hracie tlačidlá pre ešte väčší zážitok zo hrania.

Spoločnosť si dala záležať nielen na výbere tých najlepších komponentov, ale aj na dizajne. Už v prípade predchádzajúcich modelov sme mohli vidieť pomerne agresívny dizajn, ale tentoraz chrbát zariadenia zdobí futuristický Dotted-matrix dizajn s malým LED panelom, ktorý v dvoch prechodných farbách vyobrazuje logo spoločnosti.

Súčasťou telefónu sú aj špeciálne tlačidlá Air Triggers ktoré sa nachádzajú na ľavej a pravej strane spoločne s tlačidlom na vypínanie a ovládanie hlasitosti. Nahrádzajú fyzické trigger tlačidlá, ktoré si používatelia musia za normálnych okolností k telefónom dokupovať.

Xiaomi Black Shark 4 – Pokračovanie úspešnej hernej modelovej série Black Shark

V roku 2021 sme sa dočkali tiež nového herného telefónu spoločnosti Xiaomi. Nesie názov Xiaomi Black Shark 4 a ponúka peknú výbavu, vhodnú na hranie. Chrbát telefónu pokrýva elegantný dizajn s tromi objektívmi fotoaparátu s hlavným 64 Mpx senzorom.

Ako zobrazovač slúži 6,67" E4 AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, ktorú možno podľa potreby prepnúť aj na 60, 90 alebo 120 Hz. Na hornej strane je umiestnený malý výrez pre 20 Mpx selfie kameru. Na boku konštrukcie výrobca umiestnil vysúvacie herné tlačidlá reagujúce na tlak.

i Najvýkonnejšie mobilné telefóny 2021

Aj tu sa kládol dôraz na výkon. Vnútri nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G, ktorý síce nie je tak výkonný ako Snapdragon 888, ale v kombinácii s 12 GB RAM pamäťou nepochybne ide o slušnú štartovaciu pozíciu na hranie. Aby sa telefón príliš neprehrieval, je vybavený aj špeciálnym kvapalinovým chladením, ktoré dokáže znížiť teplotu zariadení až o 18 °C. Súčasťou je tiež špeciálna funkcia Xiaomi RAMDISK, ktorá dokáže operačnú pamäť telefónu využiť ako disk pre určité aplikácie a dosiahnuť tak lepší výkon.

Xiaomi Black Shark 4

Xiaomi Black Shark 4 je vydarený ako po dizajnovej stránke, tak po tej výkonnostnej. Zdroj: techradar.com

Na dlhodobú výdrž telefónu tu bola umiestnená aj 4 500 mAh batéria, ktorá podporuje až 120 W rýchlonabíjanie Doplna sa tak mobil podľa slov výrobcu dokáže nabiť za neuveriteľných 15 minút.

Herný mobil Xiaomi Black Shark 4 sa v Číne už predáva, zatiaľ ale nie je jasné, či a kedy sa dostane na európsky trh.

Realme GT 5G – výkonný herný mobil za skvelú cenu

Spoločnosť Realme nedávno predstavila unikátny výkonný herný mobil, ktorý nesie názov Realme GT 5G. Už samotný názov smartfónu naznačuje, že ide o model s dobrou výbavou, a tiež to tak je. Prekvapí nielen kvalitnými komponentami, ale aj príjemnou cenou.

Prednú stranu zdobí veľký 6,43" Super AMOLED displej s technológiou od Samsungu disponujúci obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Na sklenenom chrbte potom nájdeme 3 objektívy s hlavným 64 Mpx snímačom, ktorému asistuje 8 Mpx objektív a 2 Mpx makro snímač.

Realme GT 5G

Realme GT 5G svojím dizajnom cieli najmä na mladých používateľov. Okrem klasickej modrej ponúka tiež žltý variant so zadnou stranou pokrytou vegánsku kožou.

Hlavným ťahákom telefónu Reale GT je jeho samotný výkon. Ten dodáva jeden z najvýkonnejších mobilných čipsetov Qualcomm Snapdragon 888, ktorý spoločne s 12 GB RAM pamäťou dokáže rozbehnúť aj tie najnovšie mobilné hry.

i Realme GT (PREVIEW): ultimátna dávka výkonu za skvelú cenu

Výrobca myslel aj na chladenie a zavedené tu bolo špeciálne vodné chladenie, ktoré je zložené z výparníkových komôr a veľkoplošného chladiča. Vďaka tomu sa mobilný telefón dokáže ochladiť až o 15 stupňov. Veľmi príjemná je aj samotná cena mobilu, ktorá nepresahuje sumu 580 eur.

Lenovo Legion Duel 2 – herný mobil stvorený pre hráčov

Spoločnosť Lenovo predstavila už druhý herný mobil, a to s označením Legion Duel 2. Svoje vybavenie prispôsobil priamo na mieru pre hráčov mobilných hier. Zaujme nielen veľmi podareným dizajnom, ale aj svojím výkonom a množstvom užitočných funkcií.

Tomu, že je Lenovo Legion Duel 2 pravým herným telefónom, nasvedčuje už veľký 6,92" AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a podporou HDR10+. Výrez, na ktorý sme u väčšiny telefónov zvyknutí, tu nenájdeme. Mobil totiž disponuje 40 Mpx vysúvacou selfie kamerou netradične na boku. Po stranách zariadenia sa nachádzajú tiež unikátne ultrazvukové tlačidlá, ktoré sú doplnené tlačidlami na chrbte telefónu.

Lenovo Legion Duel 2

Chrbát telefónu je rozdelený na dve časti a uprostred môžeme vidieť RGB logo Legion a dva objektívy, hlavného a širokouhlého fotoaparátu. Zdroj: lenovo.com

Skvelé funkcie dopĺňa špičkový výkon vďaka čipsetu Qualcomm Snapdragon 888, ktorý s 18 GB RAM pamäťou dodáva zariadeniu neskutočný výkon. Za zmienku stojí tiež unikátne chladenie samotného telefónu, ktoré funguje pomocou dvojitého zadného vetráčika a medených pasívnych chladiacich prvkov. Nechýba tu ani 5 500 mAh batéria s podporou až 90 W rýchlonabíjania, vďaka ktorému sa smartfón zvládne nabiť z 0 na 100 % len za 30 minút.

Porovnanie najlepších herných telefónov

Porovnanie vybraných herných telefónov nie je úplne jednoduché, pretože v prípade niektorých v tejto chvíli nepoznáme kľúčový parameter, a to cenu. Porovnanie ostatných parametrov ale vyzerá nasledovne:

Vybrané parametre ASUS ROG Phone 5 Xiaomi Black Shark 4 Realme GT 5G Lenovo Legion Duel 2
Displej 6,78" AMOLED 6,67" AMOLED 6,43" Super AMOLED 6,92" AMOLED
Rozlíšenie obrazovky 1 080 × 2 448 px 1 080 × 2 400 px 1 080 × 2 400 px 1 080 × 2 460 px
Obnovovacia frekvencia 144 Hz 144 Hz 120 Hz 144 Hz
Zvuk stereo DTS:X stereo stereo stereo
Čipset Qualcomm Snapdragon 888 Qualcomm Snapdragon 870 5G Qualcomm Snapdragon 888 5G Qualcomm Snapdragon 888 5G
CPU 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo 1× 3,2 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,80 GHz Kryo 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo
GPU Adreno 660 Adreno 650 Adreno 660 Adreno 660
Pamäť 8/128 GB,
12/256 GB, 16/256 GB
6/128 GB, 8/128 GB, 12/128 GB
12/256 GB
8/128 GB,
12/256 GB
12/256 GB,
16/512 GB
Zadný fotoaparát 64 Mpx, f/1,8 + 13 Mpx UW (125°)
5 Mpx (macro)
48 Mpx, f/1,8 + 8 Mpx, f/2,2 UW
5 Mpx, f/2,4 (macro)
64 Mpx, f/1,8 + 8 Mpx, f/2,3 UW
2 Mpx, f/2,4 (macro)
64 Mpx, f/1,9 + 16 Mpx, f/2,2 UW
Predný fotoaparát 24 Mpx, f/2,5 20 Mpx, f/2,0 16 Mpx, f/2,5 44 Mpx, f/2,0
Batéria 6 000 mAh 4 500 mAh 4 500 mAh 5 500 mAh
Nabíjanie 65 W rýchlonabíjanie 120 W rýchlonabíjanie 65 W rýchlonabíjanie 90 W rýchlonabíjanie
Pripojenie Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C
Rozmery 172,8 × 77,3 × 10,3 mm 163,8 × 76,4 × 9,9 mm 158,5 × 73,3 × 8,4 mm 176 × 78,5 × 9,9 mm
Hmotnosť 238 g 210 g 186 g 259 g
Cena 974 €* +- 393 €** 444 €* +- 825 €**
*Ceny sú platné k 15. 8. 2021 **Cena je iba špekulatívna

Ďalšie telefóny na hranie hier

Veľa telefónov síce nie je priamo označených ako herné, avšak ich špecifikácia im umožňuje bez problémov rozbehnúť akékoľvek hry. Spravidla ide o vlajkové lode ako napríklad:

E-športy na inteligentných telefónoch

Hoci bolo mobilnými hrami v minulosti opovrhované, v posledných rokoch môžeme povedať, že hry sú na telefóne veľkým hitom a veľa hráčov prechádza na mobilné hranie. V nedávnej dobe sa predstavilo veľa zaujímavých titulov, medzi ktoré patrí napríklad PUBG Mobile, Clash Royale, Brawl Stars, Clash of Clans a mnoho ďalších, ktoré hrajú denne milióny hráčov po celom svete. Začínajú sa tiež konať veľké turnaje v týchto mobilných hrách, kde každým rokom stúpa cena, ktorú hráči môžu vyhrať.

Podľa agentúry Business Insider budú mať mobilné hry v najbližších rokoch dokonca až 45 % podiel na celom odvetví e-športu. Možno tak očakávať ešte veľa ďalších noviniek, ktoré nás tento rok môžu prekvapiť.

i Mohlo by vás zaujímať

Pokiaľ na telefóne radi hráte hry a beriete to vážne, herný telefón je pre vás povinnosťou. S rastúcim trendom e-športu sú na herné mobily kladené stále väčšie nároky. Kým skvelý výkon nájdete aj u bežných vlajkových lodí, herné telefóny majú vždy niečo navyše, ako napríklad odladený systém, ktorý je na hranie nevyhnutnosťou. Môžeme len odhadovať, kam sa herné telefóny ďalej posunú, ich budúcnosť však vyzerá sľubne.

Staršie herné telefóny

ASUS ROG Phone III –⁠ neskutočný výkon a množstvo ďalších funkcií

Ak ste používateľ, ktorý hľadá ten najviac namakaný a najvýkonnejší herný telefón, tak budete s ASUS ROG Phone III nadmieru spokojní. Jednou zo skvelých vecí, ktoré si na telefóne všimneme, je nielen neskutočný výkon, ale tiež opäť vydarený dizajn. Spoločnosť sa oproti predchádzajúcemu modelu vydala o niečo menej agresívnym smerom, a mobil je tak vybavený veľmi elegantným dizajnom. Prednú stranu telefónu zdobí veľký AMOLED displej s uhlopriečkou 6,6" a Full HD+ rozlíšením s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, ktorá patrí medzi tie najlepšie. Používateľov tiež určite poteší zlepšená kalibrácia farieb, ktorá zaistí lepší zážitok z hrania.

To, čo je na telefóne najzaujímavejšie, je samozrejme jeho vnútro. Vnútri ROG Phone 3 totiž nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 865+, ktorý beží na obnovovacej frekvencii 5,1 GHz. V kombinácii s rýchlou 16 GB RAM ide o naozaj veľkú dávku výkonu. Podľa posledného benchmarku AnTuTu dosiahol telefón neuveriteľných 650 000 bodov. Tento herný mobil má vo vnútri zabudované tiež pasívne chladenie a ani pri plnom výkone sa nijako zásadne neprehrieva.

ASUS ROG Phone III

ASUS ROG Phone III je ako po dizajnovej, tak po výkonnostnej stránke veľmi podareným telefónom.

Používateľov tiež poteší 512 GB vnútorné úložisko, vďaka ktorému nie je potrebná SD karta. Herný mobil podporuje aj pripojenie 5G a WiFi 6. Hráči si audio budú môcť užiť aj bez slúchadiel, a to vďaka hlasným reproduktorom, ktoré dokážu ohlušiť až polovicu miestnosti. Spoločnosť ASUS si tiež dala veľmi záležať na voľbe batérie, takže vnútri nájdeme 6000 mAh akumulátor, ktorý pri bežnom používaní telefónu vydrží až slušné 3 dni.

i Asus ZenUI – grafické prostredie telefónov Asus

Na zadnej časti telefónu nájdeme nielen svietiace logo telefónu, ale hlavne fotoaparát s tromi objektívmi. Oproti predchádzajúcemu modelu tu pribudol jeden 5 Mpx objektív pre makro snímky. Vylepšená bola tiež hlavná 64 Mpx kamera a nechýba tu ani 13 Mpx širokouhlý objektív.

Xiaomi Black Shark 3 Pro –⁠ herný mobil s mechanickými tlačidlami a dychberúcim výkonom

Herný telefón Xiaomi Black Shark 3 Pro je vďaka svojmu futuristickému dizajnu veľmi pekným zariadením. Prednú stranu tejto hernej mašiny zdobí 7,1" AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Na chrbte sú veľmi zaujímavo rozvrhnuté tri fotoaparáty. Hlavný 64 Mpx, ultraširoký 13 Mpx a 5 Mpx hĺbkový. Jeho hlavnou prednosťou však nebudú fotoaparáty, ale výkon.

Herný telefón Black Shark 3 Pro poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 865 s podporou 5G pripojenia. V kombinácii s 12 GB operačnou pamäťou je výkonu viac než dosť, hoci vnútorné úložisko je iba 256 GB. Takúto porciu výkonu však musí chladiť špeciálne kvapalinové chladenie, ktoré ochladzuje dôležité komponenty zo spodnej a vrchnej strany.

i Xiaomi Black Shark 3 a 3 Pro (PREVIEW): herní dravci vyplávajú na povrch

Spoločnosť Xiaomi prišla pri tomto modeli s veľkou novinkou, a to vysúvacími mechanickými tlačidlami. Tie sa vysúvajú pri spustení kompatibilnej hry, a nahrádzajú tak mechanický ovládač, ktorý si väčšina hráčov mobilných hier musí dokupovať. Tlačidlá sú pri bežnom používaní telefónu zasunuté a neprekážajú.

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Tlačidlá sa nachádzajú na bočnej strane telefónu v horných krajoch. Pri nepoužívaní sú zasunuté a nijako používateľovi neprekážajú v ďalšom používaní telefónu.

Telefón je tiež vybavený 5 000 mAh batériou a veľkou výhodou je 65 W rýchle nabíjanie, s ktorým sa mobil do 100 % nabije za iba 38 minút.

Nubia Red Magic 5G – prvý Esports displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

Spoločnosť Nubia vydáva do svojej hernej série RedMagic nové herné modely každého pol roka. Najnovší model nesie meno Red Magic 5G a prináša veľa noviniek. Hlavný rozdiel oproti predchádzajúcemu modelu môžeme vidieť v dizajne. Ide o oveľa pokojnejší a jednoduchší dizajn, ktorý už tak používateľovi nebije do očí. Ide o kombináciu čiernej a odtieňov sivej farby. Druhá verzia je celočervená, takže si používateľ môže vybrať, ako intenzívna farba telefónu mu vyhovuje.

Na prednej strane Red Magic 5G nájdeme 6,65" Full HD+ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. V čase, keď telefón vyšiel, išlo o úplne prvý nielen herný mobil, ktorý túto obnovovaciu frekvenciu ponúkal. Na zadnej strane sa nachádzajú 3 fotoaparáty. Hlavný 64 Mpx sprevádzaný širokouhlým 8 Mpx a nakoniec 2 Mpx makro objektív.

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Telefón je vybavený tromi dizajnmi. Na ľavej strane môžeme vidieť celočervený vzhľad. Na pravej strane sa nachádza kombinácia čiernej a sivej farby a uprostred červeno-čierny dizajn. Zdroj: gsmarena.com

Po výkonnostnej stránke je mobilný telefón tiež slušne vybavený. Vnútri sa nachádza čip Qualcomm Snapdragon 865, ktorý má po ruke 16 GB operačnej pamäte. V rámci tohto modelu sa tu nachádza aktívne chladenie vzduchom. Podľa výrobcu sa tak teplota procesora môže znížiť až o 18 stupňov. Chladenie sa aktivuje aj pri nabíjaní, aby mohlo byť rýchlonabíjanie čo najefektívnejšie. Vnútri sa nachádza aj 4 500 mAh batéria s podporou 55 W rýchlonabíjania.

i Nubia Red Magic 5G je prvý telefón so 144 Hz displejom (NOVINKA)

Lenovo Legion Duel –⁠ bokom výsuvná kamera a 90 W nabíjanie

Spoločnosť Lenovo nám predstavila svoj prvý herný mobil nesúci názov Lenovo Legion Duel. Pozornosť upúta už svojím vzhľadom, a to predovšetkým vďaka zaujímavým farbám a nevšedným tvarom telefónu.

Na zadnej strane Lenovo Legion Duel totiž nájdeme 2 fotoaparáty, ktoré sú umiestnené takmer priamo uprostred chrbta telefónu. Nachádza sa tu hlavný 64 Mpx a širokouhlý 16 Mpx objektív. Mobilný telefón je vybavený aj prednou selfie periskopickou kamerou, ktorá sa vysúva z boku mobilu.

i Najvýkonnejšie mobilné telefóny 2021

Na prednej strane nájdeme 6,65" AMOLED Full HD+ displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Zabudovaná je v ňom tiež čítačka odtlačkov prstov. Po výkonnostnej stránke je na tom herný mobil taktiež dobre, aj tu sa totiž nachádza najvýkonnejší mobilný herný procesor Qualcomm Snapdragon 865+, ktorý tentokrát sprevádza 16 GB operačnej pamäte. Vnútorná pamäť dosahuje kapacitu 512 GB a nechýba tu ani podpora WiFi 6 a samozrejme 5G. Telefón sa chladí pasívne a používatelia môžu využívať triggery na boku zariadenia, ktoré slúžia ako náhrada za mechanické tlačidlá.

Lenovo Legion Duel

Už na prvý pohľad sa dá potvrdiť, že veta STYLISH OUTSIDE, SAVAGE INSIDE je naozaj pravdivá. Zdroj: news.lenovo.com

Herný telefón Lenovo Legion Duel sa tiež pýši 5 000 mAh batériou, ktorá podporuje bleskurýchle 90 W rýchlonabíjanie. Batéria je rozdelená na 2 články, kde každý z nich má kapacitu 2 500 mAh. Vďaka rýchlemu nabíjaniu sa vám však oba články batérie nabijú do plna len za 30 minút.

Porovnanie: ASUS ROG Phone III, Xiaomi Black Shark 3 Pro, Red Magic 5G, Lenovo Legion Duel

Porovnanie vybraných herných telefónov nie je úplne jednoduché, pretože v tejto chvíli nepoznáme kľúčový parameter, ktorým je cena. Výrobcovia tak síce dávajú na obdiv vynikajúce hardvérové parametre (skoro na úrovni herných notebookov), ale zatiaľ nepoznáme konečnú cenu všetkých modelov. Ich parametre sú nasledovné:

Vybrané parametre ASUS ROG Phone III Xiaomi Black Shark 3 Pro Nubia Redmagic 5G Lenovo Legion Duel
Displej 6,59" AMOLED 7,1" AMOLED 6,65" AMOLED 6,65" AMOLED
Rozlíšenie obrazovky 1 080 × 2 340 px, 19,5 : 9 1 440 × 3 120 px, 19,5 : 9 1 080 × 2 340 px, 19,5 : 9 1 080 × 2 340 px, 19,5 : 9
Obnovovacia frekvencia 144 Hz 90 Hz 144 Hz 144 Hz
Zvuk stereo DTS:X stereo stereo stereo
Čipset Qualcomm Snapdragon 865+ Qualcomm Snapdragon 865 Qualcomm Snapdragon 865+ Qualcomm Snapdragon 865+
CPU 1× 3,1 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,80 GHz Kryo 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo 1× 3,09 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo
GPU Adreno 650 Adreno 650 Adreno 650 Adreno 650
Pamäť 8/128 GB, 12/128 GB, 12/256 GB, 12/512 GB, 16/512 GB 8/256 GB,
12/256 GB, 12/512 GB
8/128 GB, 12/128 GB,
12/256 GB,
16/256 GB
12/256 GB,
16/512 GB
Zadný fotoaparát 64 Mpx, f/1,8 + 13 Mpx UW (125°)
5 Mpx (macro)
64 Mpx, f/1,8 + 13 Mpx, f/2,3 UW
5 Mpx, f/2,2 (depth)
64 Mpx, f/1,8
8 Mpx, f/2,0 UW
2 Mpx, macro
64 Mpx, f/1,9 16 Mpx, f/2,2 UW
Predný fotoaparát 24 Mpx, f/2,0 20 Mpx, f/2,2 8 Mpx, f/2,0 20 Mpx, f/2,2
Batéria 6 000 mAh 5 000 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
Nabíjanie 30 W rýchlonabíjanie 65 W rýchlonabíjanie 55 W rýchlonabíjanie 90 W rýchlonabíjanie
Pripojenie Bluetooth 5.1, USB-C Bluetooth 5.0, USB-C Bluetooth 5.1, USB-C Bluetooth 5.0, USB-C
Rozmery 171 × 78 × 9,9 mm 177,8 × 83,3 × 10,1 mm 168,6 × 78 × 9,8 mm 169,2 × 78,5× 9,9 mm
Hmotnosť 240 g 253 g 218 g 239 g
Cena 862 €* +- 746 €** 746 €* 452 €**
*Ceny sú platné k 28. 9. 2020 **Cena je len špekulatívna
4,6 11×
Asus ROG Phone 6 12 GB/256 GB čierny
Mobilný telefón – 6.78" AMOLED 2448 × 1080, 165Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.9)+13Mpx +5Mpx, predný fotoaparát 12Mpx, elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 65W, batéria 6000mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

919 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST050b1
4,6 11×
Asus ROG Phone 6 16 GB/512 GB čierny
Mobilný telefón – 6.78" AMOLED 2448 × 1080, 165Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 16GB, interná pamäť 512GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.9)+13Mpx +5Mpx, predný fotoaparát 12Mpx, elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Jack (3.5mm) a USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 65W, batéria 6000mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

1 209 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: AST050c1
4,6 13×
Realme GT 2 Pro 12 GB/256 GB zelený
Mobilný telefón – 6.7" AMOLED 3216 × 1440, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+50Mpx (f/2.2)+2Mpx (f/3.3), predný fotoaparát 32Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 65W, batéria 5000mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Cenová bomba
619 € Ušetríte 110,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: REAM034b3
4,6 13×
Realme GT 2 Pro 12 GB/256GB biely
Mobilný telefón – 6.7" AMOLED 3216 × 1440, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+50Mpx (f/2.2)+2Mpx (f/3.3), predný fotoaparát 32Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 65W, batéria 5000mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Cenová bomba
619 € Ušetríte 110,10 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: REAM034b1
4,2 48×
Samsung Galaxy S22 5G 256 GB čierna
Mobilný telefón – 6.1" AMOLED 2340 × 1080, 120Hz, procesor Samsung Exynos 2200 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie, batéria 3700mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

849 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0228c2
4,9 13×
Samsung Galaxy Z Flip4 8 GB/128 GB zlatý
Mobilný telefón – 6.7" AMOLED 2640 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.8)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IPX8, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 10W, reverzné nabíjanie 4.5W, batéria 3700mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

599 € S využitím šrotovného
Zľavnené -10 %
899 € 999 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0240b4
4,9 13×
Samsung Galaxy Z Flip4 8 GB/128 GB sivý
Mobilný telefón – 6.7" AMOLED 2640 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.8)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IPX8, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 10W, reverzné nabíjanie 4.5W, batéria 3700mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

599 € S využitím šrotovného
Zľavnené -10 %
899 € 999 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0240b3
4,9 13×
Samsung Galaxy Z Flip4 8 GB/128 GB modrý
Mobilný telefón – 6.7" AMOLED 2640 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.8)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IPX8, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 10W, reverzné nabíjanie 4.5W, batéria 3700mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

599 € S využitím šrotovného
Zľavnené -10 %
899 € 999 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0240b1
4,9 13×
Samsung Galaxy Z Flip4 8 GB/128 GB fialový
Mobilný telefón – 6.7" AMOLED 2640 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.8)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov, vodoodolný podľa IPX8, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 10W, reverzné nabíjanie 4.5W, batéria 3700mAh, Android 12

599 € S využitím šrotovného
Zľavnené -10 %
899 € 999 €
Na objednávku – termín upresníme
Objednávací kód: SAMO0240b2
4,3 17×
Samsung Galaxy Z Fold4 12 GB/256 GB čierny
Mobilný telefón – 7.6" AMOLED 2176 × 1812, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 4Mpx+10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IPX8, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 11W, stylus, batéria 4400mAh, Android 12

1 499 € S využitím šrotovného
1 799 €
Na objednávku – termín upresníme
Objednávací kód: SAMO0241b3
4,3 17×
Samsung Galaxy Z Fold4 12 GB/256 GB sivozelený
Mobilný telefón – 7.6" AMOLED 2176 × 1812, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 4Mpx+10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IPX8, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 11W, stylus, batéria 4400mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

1 499 € S využitím šrotovného
1 799 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0241b1
4,3 17×
Samsung Galaxy Z Fold4 12 GB/256 GB béžový
Mobilný telefón – 7.6" AMOLED 2176 × 1812, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 50Mpx (f/1.8)+10Mpx (f/2.4)+12Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 4Mpx+10Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, vodoodolný podľa IPX8, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 25W, bezdrôtové nabíjanie 11W, stylus, batéria 4400mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

1 499 € S využitím šrotovného
1 799 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: SAMO0241b2
4,7 49×
Nothing Phone (1) 8 +128 GB čierny
Mobilný telefón – 6.55" OLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.88)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 16Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie 5W, batéria 4500mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Super cena
429 € Ušetríte 8,09 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa03C1
4,7 49×
Nothing Phone (1) 8 + 256 GB biely
Mobilný telefón – 6.55" OLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 16Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie 5W, batéria 4500mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Cenová bomba
469 € Ušetríte 60 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa03C3
4,7 49×
Nothing Phone (1) 8 + 256 GB čierny
Mobilný telefón – 6.55" OLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G 8-jadrový, RAM 8GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 16Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie, reverzné nabíjanie 5W, batéria 4500mAh, Android 12

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Cenová bomba
469 € Ušetríte 60 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa03C2
4,7 49×
Nothing Phone (1) 12 + 256 GB čierny
Mobilný telefón – 6.55" OLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 16Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie 15W, reverzné nabíjanie 5W, batéria 4500mAh, Android 12

+ ZADARMO Bezdrôtové slúchadlá NOTHING
+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

558,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa03b1
4,7 49×
Nothing Phone (1) 12 + 256 GB biely
Mobilný telefón – 6.55" OLED 2400 × 1080, 120Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G 8-jadrový, RAM 12GB, interná pamäť 256GB, zadný fotoaparát 50Mpx (f/1.8)+50Mpx (f/2.2), predný fotoaparát 16Mpx, optická a elektronická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, USB-C, čítačka odtlačkov prstov na displeji, dual SIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 33W, bezdrôtové nabíjanie 15W, reverzné nabíjanie 5W, batéria 4500mAh, Android 12

+ ZADARMO Bezdrôtové slúchadlá NOTHING
+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

558,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: NOTHa03b2
4,9 103×
iPhone 13 Pro Max 128GB grafitovo sivá
Mobilný telefón – 6.7" OLED 2778 × 1284, 120Hz, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 6GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.5)+12Mpx (f/2.8)+12Mpx (f/1.8), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, UWB, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 4352mAh, iOS 15, EÚ distribúcia

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

1 329 €
Posledné 2 ks na sklade
Objednávací kód: RI039b3
4,9 308×
iPhone 13 128GB biela
Mobilný telefón – 6.1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 3240mAh, iOS 15

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

Zľavnené -3 %
789 € 816,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI036b1
4,9 176×
iPhone 13 Mini 128GB modrá
Mobilný telefón – 5.4" Super Retina XDR OLED 2340 × 1080, procesor Apple A15 Bionic 6-jadrový, RAM 4GB, interná pamäť 128GB, zadný fotoaparát s optickým zoomom 12Mpx (f/1.6)+12Mpx (f/2.4), predný fotoaparát 12Mpx, optická stabilizácia, GPS, Glonass, NFC, LTE, 5G, Lightning port, vodoodolný podľa IP68, single SIM + eSIM, neblokovaný, rýchle nabíjanie 20W, bezdrôtové nabíjanie 15W, batéria 2438mAh, iOS 15

+ ZADARMO SIM karta Radosť – Prvú Nekonečnú Radosť si vyskúšaj na týždeň zadarmo!

709,90 €
Na sklade > 5 ks
Objednávací kód: RI037b4
Vytlačiť
P-DC1-WEB32
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií