Pri pohľade na testovaný telefón Asus ROG Phone 8 Pro mnohých prepadne zvedavosť. To je on? To je ten vysoko schopný smartfón, ktorý má konkurovať konzolám? Ako sa to do jeho úzkeho tela ale všetko zmestí? Otestovali sme, či novinka iba neklame telom.
Asus sa činil a jeho najnovší herný hit mobilný telefón Asus ROG Phone 8 Pro zbiera kladné body už za svoj zovňajšok. Kto nemal v ruke predošlé generácie ROG Phone, úplne nedocení redukciu fyzických rozmerov a tiež váhy. Nový herný Asus už skrátka netreba vnímať ako herné zariadenie, pri ktorom musí používateľ robiť kompromis v jeho veľkosti. Bez problémov sa dokáže zaradiť medzi ostatné súčasné značky a nebude už toľko pripomínať odolný telefón.
Konštrukcia novinky Asus ROG Phone 8 Pro má novú certifikáciu IP68, v ktorej preukazuje maximálnu odolnosť proti vode i prachu. Samozrejme, spolieha sa naďalej na odolné sklo Gorilla Glass Victus 2. Zadná strana mobilného telefónu z hrubšieho skla je o poznanie skromnejšia, prvky preukazujúce herný nádych už tak nebijú do očí. V chrbte je uschované podsvietenie AniMe Vision skladajúce sa z 341 LED diód, ktoré nie sú pri nečinnosti vôbec vidieť. Ani pri bližšom skúmaní vo svetle.
Čo rozhodne stojí za zmienku, je samotné balenie ROG Phone 8 Pro. Najviac mi podlhovastý mnohouholník pripomínal prenosný reproduktor. Odklopením prvej časti sa objaví mobilný telefón a zásuvka s typickým obsahom, ako je adaptér a kábel. V spodnej časti sa nachádza ešte jedna vyťahovacia zásuvka, a v nej plastový kryt a návody. Na prvý pohľad sa zdá, že by toho v takto nezvyčajne rozmernom balíčku mohlo byť viac, ale nie je to tak.
Puzdro nie je, bohužiaľ, príliš pohodlné, ale je to tým, že korešponduje s výbavou telefónu. Tým chcem povedať, že takmer úplne odhalený pravý bok pôsobí zvláštne a v týchto miestach nie je z dobrého dôvodu. Sú tu totiž umiestnené dve tlačidlá AirTrigger citlivé na tlak. Jedno na spodnej pravej hrane a druhé hore.
Ľavý bok mobilného telefónu Asus ROG Phone 8 Pro má dosť široké vykrojenie pozdĺž sekundárneho USB-C portu a odhalená je aj spodná hrana kvôli ďalšiemu USB-C, mriežke reproduktora, slotu na SIM a 3,5 mm jacku.
Z hľadiska ergonómie hodnotím mobilný telefón Asus ROG Phone 8 Pro ako veľmi pohodlný a príjemný na držanie. Je trochu širší, to však prospieva displeju a tiež mobilným hrám sedí viac ako úzke „rezance“. Ďalej je príjemné, ako prst skĺzava cez hrany až na boky, pretože výrobca Asus čelné sklo necháva s drobným prepadom. Menší výstupok fotoaparátu je neopozeraný, a i napriek drobnejším rozmerom ho môžete využiť ako zábranu pre prst, aby sa mobilný telefón nezošmykoval smerom dole.
Jeden z najväčších displejov na trhu smartfónov zostáva na svojom mieste. Redukcia okolitého priestoru v porovnaní s modelom Asusu ROG Phone 7 zapríčiňuje celkovo menšie rozmery, ale plocha panelu sa takmer nemení. Hovorím takmer, pretože do 6,78" AMOLED displeja sa po novom vsunul priestrel selfie. Ten si pre seba berie miesto, kvôli ktorému je tu o pár pixelov menej.
Za zmienku ešte stojí, že doteraz hráči mohli využívať kompletne celú plochu bez rušivých elementov. Po novom si v nastavení môžete zapnúť, aby sa selfie kamerka „stratila“ vo falošnom rámčeku, teda máte späť celý displej len na hranie. Logicky sa tým pádom musí počítať s menšou uhlopriečkou.
Veľmi tenké okolité rámčeky ROG Phone 8 Pro môžu ešte hráčom pôsobiť problémy s tým, že už nie je také ľahké odložiť si palce mimo obrazovku v priebehu hrania pri horizontálnom držaní telefónu. Skrátka tu nie je kam, pretože rámčeky sú skutočne na pohľad veľmi drobné. Najrýchlejšia možná obnovovacia frekvencia 165 Hz v spojení so širokým rozsahom podporovaných farieb a podporou HDR10 tu sú štandardom.
Na úvod kapitoly o výkone si povedzme základné fakty. Asus dal do nového ROG Phonu opäť to najlepšie, teda teraz procesor Snapdragon 8 Gen 3. Ten má 8 jadier s taktom až 3,3 GHz a k nemu sa pre grafický pôžitok pridáva Adreno 750. Ku mne na recenziu sa dostáva verzia s veľmi štedrým vnútorným úložiskom s veľkosťou 512 GB a operačnou pamäťou 16 GB. Asus na svojom webe spomína existenciu verzie ROG Phone 8 Pro Edition, ktorá už stavila na 1TB úložisko a 24 GB RAM.
V mobilnom telefóne Asus ROG Phone 8 Pro beží operačný systém Android 14 s najnovšou marcovou bezpečnostnou aktualizáciou. Pokiaľ nie ste fanúšikmi herných motívov, dá sa im vyhnúť zapnutím bežných ikon, pre ktoré som sa rozhodol aj ja. V systéme sa dá všeobecne veľmi ľahko orientovať. Pri hraní hier sa hodí vedieť, ako si do popredia vytiahnete herné menu (džin). Tam už máte základný prehľad o vyťaženosti procesora a grafiky, nastavíte upozorňovanie, priradíte funkcie tlačidlám AirTrigger a pod.
Poďme si povedať viac o animáciách na zadnom LED paneli. Tam si môžete nechať zobrazovať notifikácie, aktuálny čas, ale aj kapacitu baterky, odpočet samospúšte fotoaparátu či animáciu rakety pri aktívnom hraní hier. Buď si môžete po stretnutí s niekým ďalším, kto má nový Asus ROG Phone 8 Pro, odomknúť bonusové animácie, alebo je možné si nakresliť priamo na telefóne vlastnú grafiku. Nie je to ťažké, ale razom sa vám bude 341 bodov zdať málo. Na krátky text či malý obrázok ale postačí.
Na Asuse ROG Phone samozrejme opäť musím oceniť aj zvukový výstup. Podpora Dirac Virtuo sa postará o znateľnú priestorovú reprodukciu do slúchadiel. Kodeky aptX Adaptive a Lossless zase sľubujú minimálne oneskorenie a vysokú kvalitu hudby prehrávanej bezdrôtovo cez Bluetooth. Dostávame sa ku konektivite, kde samozrejme máme podporu sietí 5G, WiFi 6 a Bluetooth 5.4.
Do základného balenia už Asus vložil 65 W nabíjací adaptér. K nemu patrí aj dlhší USB-C kábel. S takým výkonom si telefón doplní energiu za necelých 45 minút rýchlonabíjania. Po novom má ROG Phone 8 Pro konečne aj bezdrôtové Qi nabíjanie. Na kapacite akumulátora od minula trochu poľavil, napriek tomu aj pre náročnejší herný záprah 5 500 mAh vystačí na celý deň.
Na rýchlosť vybíjania batérie sa viaže nastavenie optimálneho pomeru výkon / výdrž. To všetko stačí pohodlne nastaviť cez aplikáciu Armoury Crate. Na výber je z 3 režimov, pričom na grafe vidíte, čo ktorý režim ako upravuje a čo je preňho prioritou. Ja odporúčam nechať prostredný dynamický. Pokiaľ nehráte hry, pokojne si zapínajte aj ultra trvanlivý. Herné a futuristické prvky sa tiahnu naprieč systémom, a to aj v podobe zvukových upozornení. Týka sa to napríklad aj samotných zvukov sprevádzajúcich odomknutie aj uzamknutie mobilného telefónu.
Celkom 3 zadné fotoaparáty ROG Phone 8 Pro sú opäť zhodne umiestnené do nezvyklého výstupku. Ide o akýsi 5-uholník, v ktorom je najviac viditeľný hlavný 50 Mpx fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu a snímačom Sony IMX890. Pri bližšom pohľade si potom ešte všimnete 13 Mpx širokouhlú kameru a pod ňou historicky prvý teleobjektív v modelovom rade ROG Phone. Ten má rozlíšenie 32 Mpx. Pre poriadok ešte dodávam, že vpredu je ešte 32 Mpx selfie kamerka.
Z hlavného snímača dostávate štandardne fotografie v rozlíšení 12,5 Mpx, teda snímka vzniknutá kombináciou susedných pixelov z maximálneho 50 Mpx rozlíšenia. Pri pohľade na detaily v miestach výraznejšieho kontrastu nie je viditeľný výraznejší nedostatok. Farebne sú snímky reálne a na pohľad pekné. Asus ROG Phone 8 Pro možno trochu viac zosvetľuje, čo bude väčšine bežným fotografom po chuti.
Ani v zamračenom počasí sa nezdá, že by pri prepínaní medzi širokouhlým fotoaparátom či 3-násobným teleobjektívom dochádzalo k znateľnému farebne odlišnému výsledku. Asus ROG Phone 8 Pro teda zvláda fotografovanie zo všetkých 3 fotoaparátov na veľmi solídnej úrovni, a to ako v slnečnom dni, tak aj pri oblačnosti. Chýbajúce makro zamrzí, odfotografovať drobný detail bude najlepšie s použitím teleobjektívu.
Potešil ma aj nočný režim. Pri manuálnom zakázaní dlhšieho snímania (teda pri vynútení fotografovať okamžite bez nočného režimu) sa snímky nedali takmer použiť. Detaily sa strácajú a všetko prehlušuje veľká miera šumu. Pri aktivácii nočného režimu telefón vypočíta čas snímania a najčastejšie použije 3-sekundové okno, pri ktorom vám s udržaním telefónu na mieste s radosťou pomôže stabilizácia. Následné snímky sú výrazne lepšie, hlavne detailnejšie.
Pri natáčaní videí svoju prácu odvedie 6-osový gimbal stabilizátor. Jeho integrácia kvalite videí pomohla. Samotné videá majú vydarené farby. Na výber máte zo širokej ponuky rozlíšenie od HD po 8K. To ale mobilný telefón Asus ROG Phone 8 Pro zvládne len pri 24 fps. Ideálne sa teda javí 4K pri 60 fps. Spomalené videá potom natočíte pri frekvencii až 480 fps a rozlíšení HD.
Chcete úplne rovnaký mobilný telefón, ale bez problémov oželiete svietiaci chrbát? Asi by ste mali zbystriť a pozrieť sa na prekvapivú novinku z pera rovnakého výrobcu, a to Asus Zenfone 11 Ultra. Pokiaľ vám na zadnom svietiacom prvku záleží, priblížite sa ešte viac základným modelom Asus ROG Phone 8. Ten stráca vlastne len menšou pamäťou RAM (12 GB) a polovičným úložiskom. A aká je konkurencia v radoch ďalších výrobcov?
Najnovší model OnePlus 12 5G začína na nižšej cene, to však s polovičnou hodnotou úložiska. Jeho displej je pretiahnutejší, s vyšším rozlíšením. Hry by mal zvládnuť na rovnakej úrovni, pretože procesor aj grafika sú zhodné s tými od Asusu. OnePlus bude o niečo lepšie fotografovať a má aj detailnejší periskopový teleobjektív. Tiež má výkonnejšie nabíjanie. Naopak však nenájdete 3,5 mm jack a samozrejme nemá ani žiadne podsvietenie v podobe diód či sekundárneho displeja.
Pokiaľ chcete konkurovať iným herným telefónom, je tu Nubia Redmagic 9 Pro. Ani tu však žiadny svetelný prvok na chrbte nenájdete. Vzhľadovo však prichádza s niečím celkom iným. Obrovský displej je úplne rovný a nemá zbytočne vysoké rozlíšenie. Fotoaparáty majú 50 Mpx, ale namiesto teleobjektívu tu nájdeme obyčajné 2 Mpx makro. Tu začíname na RAM s veľkosťou 8 GB, ale možno si zaobstarať aj 16 GB. Telefón nemá odolnosť ani bezdrôtové nabíjanie, ale akumulátor exceluje kapacitou 6 500 mAh.
Parametre/Model | Asus ROG Phone 8 Pro | OnePlus 12 5G | Nubia Redmagic 9 Pro 5G |
---|---|---|---|
Displej | Uhlopriečka: 6,78" | Uhlopriečka: 6,82" | Uhlopriečka: 6,8" |
Rozlíšenie: 2 400 × 1 080 px, 388 ppi | Rozlíšenie: 3 168 × 1 440 px, 510 ppi | Rozlíšenie: 2 480 × 1 116 px, 400 ppi | |
Typ: AMOLED | Typ: AMOLED | Typ: AMOLED | |
Obnovovacia frekvencia: až 165 Hz |
Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz |
Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz | |
Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2 | Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2 | Ochrana: Corning Gorilla Glass 5 | |
Zadné fotoaparáty | Hlavný: 50 Mpx | Hlavný: 50 Mpx | Hlavný: 50 Mpx |
Širokouhlý: 13 Mpx | Širokouhlý: 48 Mpx | Širokouhlý: 50 Mpx | |
Teleobjektív: 32 Mpx | Teleobjektív: 64 Mpx | Makro: 2 Mpx | |
Predný fotoaparát | 32 Mpx | 32 Mpx | 16 Mpx |
Čipset | Snapdragon 8 Gen 3 | Snapdragon 8 Gen 3 | Snapdragon 8 Gen 3 |
GPU | Adreno 750 | Adreno 750 | Adreno 750 |
RAM | 16 / 24 GB | 12 / 16 GB | 8 / 12 / 16 GB |
Interné úložisko | 512 / 1 024 GB | 256 / 512 GB | 256 / 512 GB |
Operačný systém | Android 14, ROG UI | Android 14, OxygenOS 14 | Android 14, Redmagic OS |
Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ | ✓ |
3,5 mm jack | ✓ | ✕ | ✓ |
Stupeň krytia | IP68 | IP65 | ✕ |
Akumulátor | 5 500 mAh | 5 400 mAh | 6 500 mAh |
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 65 W / 15 W | Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 100 W / 50 W | Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 80 W / - | |
USB-C | ✓ | ✓ | ✓ |
Rozmery | 163,8 × 76,8 × 8,9 mm | 164,3 × 75,8 × 9,15 mm | 164 × 76,4 × 8,9 mm |
Hmotnosť | 225 g | 220 g | 229 g |
Obsah balenia | telefón, adaptér, USB-C kábel, priehľadný obal, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka | telefón, adaptér, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka | telefón, adaptér, USB-C kábel, priehľadný kryt, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka |
Cena | od 1 209 € | od 999 € | od 938 € |
Asus ROG Phone 8 Pro
MobilyČo mobilnému telefónu Asus ROG Phone 8 Pro vytknúť? Prešiel skutočne razantnou dizajnovou premenou, ktorou sa viac priblížil konkurencii, vrátane tých elegantnejších kúskov. Našťastie nezostalo len pri tom. Po novom je telo plne vodoodolné, vo fotoaparáte si môžete priblížiť scénu trojnásobne bez straty kvality a pribudlo aj bezdrôtové nabíjanie. Novší procesor je samozrejmosťou, rovnako tak už rokmi preverené špeciálne tlakové tlačidlá AirTrigger, druhý USB-C port alebo regulácia výkonu. Hráči nemajú veľa dôvodov voliť iný mobilný telefón, aj z pohľadu ceny sa dá hovoriť o dobrej kúpe. Telefón toho dokáže naozaj dosť.
Klady
Zápory
Vykonané zmeny sa značke Asus podarili. Novinka Asus ROG Phone 8 Pro drží svoju pozíciu lídra herných telefónov a v novej generácii sa spoločne s lacnejším bratom ROG Phone 8 dostávajú do popredia záujmu. Niekto si na nový dizajn bude musieť zvykať, ale verte, že dovnútra bola naskladaná skutočne fantastická výbava.
• Autor: Matěj Toul
Nové herné mobily z dielní Asusu sú tu. Výrobca v rámci veľtrhu CES 2024 v Las Vegas predstavil nové telefóny Asus ROG Phone 8 a Asus ROG Phone 8 Pro. Novinky sú pochopiteľne vybavené najnovším čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, dokonca s jednou vychytávkou navyše, zapáčiť sa však chcú aj bežným používateľom. Herné mobily sa tento rok ukázali v úplne novom kabátiku a výrobca zapracoval aj na fotoaparáte, ktorému nechýba ani teleobjektív. Čo všetko telefóny ROG Phone 8 ponúknu? Kedy začína predaj a ako to bude s ich cenou?
Telefóny Asus ROG Phone 8 tento rok dizajnom dosť prekvapili. Výrobca sa totiž rozhodol upustiť od pomerne výrazného herného vzhľadu a svoje nové herné mobily vizuálne úplne pretvoril. Tie sa pýšia elegantným vzhľadom bližším k tradičným vlajkovým lodiam a vôbec po prvýkrát v histórii značky sa mení aj fotomodul z horizontálneho rozloženia na dnes už obvyklý, viac štvorcový, formát. Aby však dizajn úplne nezapadol, fotomodul má svoj osobitý vzhľad.
Tu však novinky v dizajne nekončia. Telefóny ROG Phone 8 sú tiež podstatne ľahšie a užšie, s hrúbkou tesne pod 9 mm. Vďaka novej technológii displeja si výrobca navyše mohol dovoliť razantne zmenšiť rámčeky, a dosiahnuť tak úctyhodný pomer displeja voči telu 94 %. Poteší tiež fakt, že oba telefóny ROG Phone 8 držia certifikáciu odolnosti konštrukcie IP68.
Asus však na svoju históriu len tak nezabúda – mobilom ponecháva jeden z najvýraznejších dizajnových prvkov, a to osvietené logo ROG na zadnej strane, prípadne prispôsobiteľný displej AniMe Vision, pokiaľ zvolíte variant ROG Phone 8 Pro.
Oproti predchodcom pri telefónoch Asus ROG Phone 8 vidíme AMOLED panel typu E6 – ten sa predstavil už asi pred rokom a nie je nijako ojedinelý, pri Asuse sa však objavuje prvýkrát. Okrem užších rámčekov pre telefón prináša zvýšenie jasu, a to dlhodobo udržateľne 1 600 nitov, v maxime až 2 500 nitov. Pre herný telefón je potom nevyhnutnosťou zvýšená obnovovacia frekvencia – tá je 165 Hz, a medzigeneračne sa tak nezmenila. Tento rok je však vďaka technológii LTPO adaptívna, a tak sa môže v závislosti od obsahu znížiť až na 1 Hz.
Fotoaparáty sú pri herných telefónoch často na rebríčku priorít celkom nízko. Tento rok však, zdá sa, chce Asus ROG Phone 8 zapôsobiť aj na používateľov bežných vlajkových lodí, súdiac podľa nového dizajnu a tiež vylepšenej fotosústavy. Telefóny sa chvália hlavným fotoaparátom s 50 Mpx snímačom Sony IMX890, ktorým osádzal napríklad minuloročné vlajkovky OnePlus 11. Objektív ponúkne svetelnosť f/1,9.
Druhým v poradí je 13 Mpx (f/2,2) širokouhlý fotoaparát, rovnaký ako v prípade predchodcu, a čerešničkou na torte je prvýkrát v histórii radu teleobjektív. A nie len tak hocijaký, aspoň parametrovo vyzerá veľmi zaujímavo. Pôjde o objektív so schopnosťou trojnásobného optického priblíženia a svetelnosťou f/2,4. Za ním sa potom ukrýva 32 Mpx senzor. Teleobjektív dostane optickú stabilizáciu a pre hlavný snímač si výrobca pripravil „hybridnú gimbalovú stabilizáciu“. Ako bude fungovať v praxi, ukáže až čas a naša predpokladaná recenzia.
Výkon hrá pochopiteľne pri hernom telefóne veľkú rolu a telefóny Asus ROG Phone 8 ho rozhodne neberú na ľahkú váhu. A to dokonca až do takej miery, že používatelia budú mať garantovaný o kúsok vyšší výkon ako v prípade konkurencie. Telefóny sú totiž osadené najnovším čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, ponúknu však exkluzívny režim zvaný X Mode, ktorý výkon ešte o trochu zvýši.
i
Popri odlišnom dizajne je jediným rozdielom variantu Pro oproti základnému modelu pamäť. Asus ROG Phone 8 Pro u nás bude k dispozícii v 16 GB variante, zatiaľ čo nižší model vo verzii s 12 GB pamäte RAM. U nás potom bude rozhodujúce aj úložisko – základný model ponúkne 256 GB, ROG Phone 8 Pro potom 512 GB.
Zrejme pôjde o nejakú formu pretaktovania podobne, ako sme mohli vidieť v prípade Samsung Galaxy Z Fold5 a ďalších mobilov Samsung z minulého roku, konkrétne tých s exkluzívnym čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Podľa predbežných benchmarkov to vyzerá, že sa výkonnostná výhoda oproti konkurencii bude pohybovať zhruba okolo 5 až 10 %. To síce nie je veľa, v prípade tých najnáročnejších hráčov sa však počíta každé FPS navyše.
Pre herné telefóny je chladenie kľúčové. Len so správnym odvodom tepla zvládnu mobily udržať vysoký výkon dlhodobo a bez poškodenia komponentov. Vďaka prepracovanému chladeniu budú vraj telefóny až o 20 % tepelne efektívnejšie a ako už je v prípade radu ROG Phone zvykom, teplovodivé vlastnosti je možné ešte ďalej vylepšiť pomocou externého chladiča. Ten je tento rok menší a ľahší, výrobca ho nazval AeroActive Cooler X.
Vzhľadom na to, že je ponuka herných telefónov pomerne sporá, telefóny Asus ROG Phone 8 a 8 Pro zrejme nebudú mať problém uchytiť sa medzi fanúšikmi gamingu. Najväčšou konkurenciou potom bude čerstvo predstavená Nubia Red Magic 9 Pro. Tá zaujme hlavne veľmi prívetivou cenovkou, samozrejme s patričnými ústupkami na parametroch.
Redmagic 9 Pro má Snapdragon 8 Gen 3 (v bežnom variante), „iba“ 120 Hz panel a čo sa týka parametrov, značne slabší fotoaparát. Tiež nejde príliš naproti našim záujemcom – Redmagic 9 Pro nekúpite v plnej českej ani slovenskej distribúcii. K dispozícii je iba globálny európsky variant priamo zo stránok výrobcu.
i
Najnovší Redmagic 9 Pro u nás síce nenájdete, pokiaľ ale hľadáte o niečo cenovo dostupnejší herný telefón, zaujať by vás mohol starší Redmagic 8 Pro, ktorý kúpite aj u nás.
Asus ROG Phone 8 sa však tvári ako tradičná vlajková loď a hodí sa tak aj v porovnaní s niektorým z popredných hráčov na trhu. Ak sa pozrieme napríklad na nové modely Xiaomi 14, zistíme že ROG Phone 8 má navrch v obnovovacej frekvencii panela a tiež v tej štipke výkonu, ktorý prináša X Mode. V prospech Xiaomi 14 aj Xiaomi 14 Pro však hrajú podstatne jemnejšie displeje a trojice veľmi schopných 50 Mpx fotoaparátov.
Mobily Asus ROG Phone 8 boli síce predstavené v celom rade variantov úložiska, u nás sú však dostupné len dva – jeden základný a jeden Pro. Ich porovnanie nájdete nižšie.
Parametre/Model | Asus ROG Phone 8 | Asus ROG Phone 8 Pro |
---|---|---|
Displej | 6,78" (19 : 9) | 6,78" (19 : 9) |
2 400 × 1 080 px, 388 ppi | 2 400 × 1 080 px, 388 ppi | |
LTPO AMOLED, 1 – 165 Hz | LTPO AMOLED, 1 – 165 Hz | |
Dizajn zadnej strany |
Aura RGB logo
|
AniMe Vision displej
|
Zadné fotoaparáty |
Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, gimbalová hybridná stabilizácia
|
Hlavný: 50 Mpx, f/1,9, gimbalová hybridná stabilizácia
|
Širokouhlý: 13 Mpx, f/2,2, 120°
|
Širokouhlý: 13 Mpx, f/2,2, 120°
| |
Teleobjektív: 32 Mpx, f/2,4, 3× optický zoom, OIS
|
Teleobjektív: 32 Mpx, f/2,4, 3× optický zoom, OIS
| |
Predný fotoaparát |
32 Mpx
|
32 Mpx
|
Čipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, X Mode | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, X Mode |
GPU | Adreno 750 | Adreno 750 |
RAM | 12 GB | 16 GB |
Interné úložisko | 256 GB | 512 GB |
Operačný systém | Android 14 | Android 14 |
Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ |
Akumulátor | 5 500 mAh | 5 500 mAh |
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 65 W / 15 W |
Rýchlonabíjanie/bezdr. nabíjanie: 65 W / 15 W
| |
USB-C | ✓ | ✓ |
3,5 mm jack | ✓ | ✓ |
Stupeň krytia | IP68 | IP68 |
Audio | Stereo, Dirac Virtuo pre slúchadlá | Stereo, Dirac Virtuo pre slúchadlá |
Rozmery | 163,8 × 76,8 × 8,9 mm | 163,8 × 76,8 × 8,9 mm |
Hmotnosť | 225 g | 225 g |
Cena |
1 099 € |
1 219 € |
Oba nové telefóny Asus ROG Phone 8 aj Asus ROG Phone 8 Pro si u nás môžete už teraz predobjednať. Výhodou kúpy v predpredaji je jednoznačne prednostné dodanie a v prípade modelu Asus ROG Phone 8 Pro aj darček v podobe chladiča Aero Active Cooler X. Viac informácií v tomto článku. Predaj telefónov potom štartuje 1. 2. 2024. Asus ROG Phone 8 je k dispozícii v čiernej alebo sivej farbe, ROG Phone 8 Pro len v čiernej. S cenami je to nasledovne:
Nové telefóny Asus ROG Phone 8 tento rok naozaj prekvapili a noviniek nie je málo. Popri hernom segmente by rady zaujali aj používateľov bežných vlajkových lodí. Či sa im to podarí, uvidíme až v nasledujúcich týždňoch, parametrovo však mobily vôbec nevyzerajú zle.
Asus ROG Phone 8 Asus ROG Phone 8 Pro