Enermax 500W NAXN ENP500AGT
4.7 137 ratings
PC Power Supply - ATX2.3, active PFC
Code:  UD969n2b Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Enermax 500W NAXN ENP500AGT
Specifications
Performance
500 W
Format
ATX
Features and functions
Active PFC, Power switch, Thermal speed control
Performance
83 %
Connectors
ATX 24pin, CPU 8pin / 4+4pin
Performance and format
500 W
Format
ATX
Equipment
Features and functions
Efficiency
83 %
Connectors
ATX 24pin, CPU 8pin / 4+4pin
Number of PCI express 8-pin
1pc(s)
Number of PCI express 6-pin
1pc(s)
Number of serial ATA 15-pin
5pc(s)
Number of molex HDD 4-pin
4pc(s)
Number of molex FDD 4-pin
Dimensions
Width
150 mm (15 cm)
Height
86 mm (8.6 cm)
Depth
140 mm (14 cm)
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: Enermax 500W NAXN ENP500AGT
Accessories for Enermax 500W NAXN ENP500AGT
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si Enermax NAXN ENP500AGT 500W
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte Enermax NAXN ENP500AGT 500W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte Enermax NAXN ENP500AGT 500W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: Enermax 500W NAXN ENP500AGT