BOSCH Rotary Lawnmower AKU EasyMower 18V-32-200 (1x4 Ah) 0.600.8B9. D00
4.6 5 ratings
Cordless Lawn Mower - rotary, hand pushed, battery capacity: 4 Ah, operating time on one charge: 25 min, cutting width: 320mm, volume of collection box: 31l, safety brake and central cutting height setting
Code:  BOCh0456 Producer's Website:
BOSCH Rotary Lawnmower AKU EasyMower 18V-32-200 (1x4 Ah) 0.600.8B9. D00 Discontinued
Specifications
Drive
Cordless
Operating Time
25 min (0.42 h)
Charging Time
95 min (1.58 h)
Number of batteries
1
Battery capacity
4 Ah
Drive
Cordless
Battery
Operating Time
25 min (0.42 h)
Charging Time
95 min (1.58 h)
Number of batteries
1
Battery capacity
4 Ah
Voltage
18 V
Features
Weight
9.8 kg
Shot
320 mm
Number of knives
Lawn
200 m2
Volume of waste basket
31 l
Basket Material
Plastic
Chassis Material
Plastic
Minimum Cutting Height
20 mm
Maximum Cutting Height
60 mm
Accessories
Accessories
Central cutting height setting, Safety brake
Battery
Battery voltage
18 V
Number of accumulators for operation
Travel
Travel
Hand pushed
Included
Included
Battery, Charger
Capacity
Voltage
18 V