LG Z series 14Z950-G.AT5GK
Notebook
Code:  AR0006009 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
LG Z series 14Z950-G.AT5GK
Specifications
Size of operational RAM
7.81 GB
Processor frequency
2.2 GHz (2,200 MHz)
Display size
14"
Storage capacity (total)
128 GB
Number of processor cores
2 ×
Display
Display size
14"
Processor
Number of processor cores
2 ×
Processor frequency
2.2 GHz (2,200 MHz)
Cache processor
3 MB
Memory
Size of operational RAM
7.81 GB
Memory frequency
1,600 MHz (1.6 GHz)
Operating system
Operating system
Windows 8.1
Hard drive
Storage capacity (total)
128 GB
Weight
Weight
0.98 kg
Dimensions
Width
323.9 mm
Depth
225.4 mm