Lenovo IdeaPad S145-14IWL Grey
5 2 ratings
Laptop - Intel Pentium Gold 5405U Whiskey Lake, 14" TN anti-glare 1920 × 1080, RAM 4GB DDR4, Intel HD Graphics 610, SSD 128GB, webcam, USB 3.2 Gen 1, WiFi 802.11ac, 2-cell battery of 35 Wh, Windows 10 S
The product is localised for SK
Code:  NT356n7o26 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Lenovo IdeaPad S145-14IWL Grey
Specifications
SSD capacity
128 GB (0.13 TB)
Size of operational RAM
4 GB
Processor model number
Intel Pentium Gold 5405U Whiskey Lake
Processor frequency
2.3 GHz (2,300 MHz)
Storage Type
SSD
Display size
14"
Storage capacity (total)
128 GB
Equipment
Memory Card Reader, Operating system
Processor
Processor type
Intel Pentium
Processor model number
Number of processor cores
2 ×
Processor frequency
2.3 GHz (2,300 MHz)
Cache processor
2 MB
Memory
Size of operational RAM
4 GB
Memory frequency
2,133 MHz (2.13 GHz)
GPU series/model
Graphics card series
Intel
Operating system
Operating system
Windows 10 S
Hard drive
Storage Type
SSD
Storage capacity (total)
128 GB
SSD capacity
128 GB (0.13 TB)
Equipment
Webcam
720 px
Battery
Battery capacity
35 Wh
Number of cells
Construction
Convertibility
Rigid (classic laptop)
Weight
Weight
1.6 kg
Dimensions
Width
327 mm
Maximum height
19.9 mm
Depth
241 mm