Mean Well DIN Rail Power Adapter, 24V, 120W (SDR-120-24)
AC Power Supply - single phase, 24V DC, 120W, DIN rail mounted
Code:  MEWAb4 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Mean Well DIN Rail Power Adapter, 24V, 120W (SDR-120-24) Discontinued
Specifications
Performance
120 W
Type of protection
Performance
91 %
Width
40 mm (4 cm)
Height
125.2 mm (12.52 cm)
Performance and format
120 W
Equipment
Type of protection
Efficiency
91 %
Dimensions
Width
40 mm (4 cm)
Height
125.2 mm (12.52 cm)
Depth
113.5 mm (11.35 cm)
Weight
0.67 kg (670 g)
Output characteristic
Maximum voltage
24 V
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for Mean Well DIN Rail Power Adapter, 24V, 120W (SDR-120-24)