Fortron FSP300-50GMN
4.4 24 ratings
PC Power Supply ATX 300W Active PFC, 2x SATA, 120mm fan, no power cable
Code:  UD949a0 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Fortron FSP300-50GMN
Specifications
Performance
300 W
Format
ATX
Features and functions
Active PFC, Power switch
Certification
80 PLUS Bronze
Performance
82 %
Performance and format
300 W
Format
ATX
Equipment
Features and functions
Active PFC, Power switch
Efficiency
Certification
80 PLUS Bronze
82 %
Connectors
Connectors
ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin
2pc(s)
Number of molex HDD 4-pin
2pc(s)
Cooling system
Fan size
120 mm
Dimensions
Width
150 mm (15 cm)
Height
86 mm (8.6 cm)
Depth
140 mm (14 cm)