Retro Globe Filament clear G95 12W/230V/E27/2700K/1530/360°/A++
LED Bulb - lamp cap E27, power input 12 W, 230 V, filament, luminous flux 1530 lm, warm light, diameter of 95 mm, lifespan 30000 hr(s), energy label D, 1 piece in package
Code:  PEVzar10
Retro Globe Filament clear G95 12W/230V/E27/2700K/1530/360°/A++ Discontinued
Specifications
Input voltage
230 V
Power consumption
12 W
Luminous flux
1,530 lm
Chromaticity
2,700 K
Colour Rendering Index (CRI)
80 Ra
Voltage and input power
Input voltage
230 V
Power consumption
12 W
Light
Luminous flux
1,530 lm
The colour temperature of light
Warm white
Chromaticity
2,700 K
Colour Rendering Index (CRI)
80 Ra
Type and shape
Shape
Cup
Lighting angle
360 °
Socket
Socket
E27
Voltage and input power
Voltage
230 V
12 W