27" ASUS ROG Strix XG27ACS-W
4.9 15 ratings
Monitor - IPS, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 180 Hz, matte display, 1 ms, G-Sync Compatible and FreeSync, adjustable height, pivot, HDR, HDMI, USB-C and DisplayPort, VESA
Code:  WA043bc10g Product Fiche Producer's Website:
27" ASUS ROG Strix XG27ACS-W
Specifications
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
LCD
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
IPS
Refresh rate
180 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
400 cd/m2
Native contrast
Surface display
Matte
Technology
FreeSync, G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI, USB-C
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface
headphone input
HDMI
1 ×
DisplayPort
1 ×
Colour gamut
sRGB
133 %
Features and functions
Colour
Colour
White
Dimensions and weight
Width
Height
Depth
Weight
6.61 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
26 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
45 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
More Specifications
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Note:
Questions and answers: 27" ASUS ROG Strix XG27ACS-W
Accessories for 27" ASUS ROG Strix XG27ACS-W
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ROG Strix XG27ACS-W
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix XG27ACS-W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix XG27ACS-W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ROG Strix XG27ACS-W