Reklamácia či vrátenie? Doprava a instalace TV zdarma

42" Sony Bravia OLED XR-42A90K

Zobraziť katalóg
42" Sony Bravia OLED XR-42A90K + BRAVIA CORE na 24 mesiacov + 10 filmov zadarmo
5,0 1 hodnotení
Televízor Google TV, OLED, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, DVB-T2/S2, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, Chromecast, hlasové ovládanie, Netflix, VESA 200×200, repro 25W, Dolby Audio Processing, trieda energetickej účinnosti G
Varianty
48" Sony Bravia OLED XR-48A90K 1 579 €
42" Sony Bravia OLED XR-42A90K 1 609 €
Sony HT-A7000 1 699 €
1 609 €
bez DPH 1 340,83 €
Kúpiť Nakupujte jedným klikom bez nutnosti opakovane vyberať dopravu a platbu
Garancia najlepšej ceny
Pridať do zoznamu
Záruka 24 mesiacov Kód:  WS1017 Produktové číslo:  XR42A90KAEP Stránky výrobcu
42" Sony Bravia OLED XR-42A90K 1 609 € Na sklade 5 ks
Kúpiť

Zvýhodnené súpravy

3 308 €
Kúpiť balíček
1 635,32 €
Kúpiť balíček
1 613,58 €
Kúpiť balíček

42" Sony Bravia OLED XR-42A90K


Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K ponúkne veľkolepý obraz na OLED paneli a strhujúci zvuk

Vybavte svoju obývačku novým smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K so systémom Android a užite si detailné 4K rozlíšenie na 42" uhlopriečke. Využitím moderných technológií a algoritmov si na obrazovke užijete hladký a detailný obraz v takmer realistických farbách. Veľkou výhodou TV Sony BRAVIA XR-42A90K je využitie OLED panelu. K internetu televízor Sony BRAVIA XR-42A90Kpripojíte buď cez LAN kábel alebo pomocou bezdrôtovej WiFi. O zážitok ako v kinosále sa starajú technológie Acoustic Surface Audio+, Dolby Vision a Dolby Atmos. Priestorový zvuk vychádza z reproduktorov s celkovým výkonom 50 W. Android TV podporuje viac formátov vysokého dynamického rozsahu, napríklad Hybrid Log-Gamma aj HDR10. Na uchytenie televízie na stenu poslúži držiak štandardu VESA 300 × 300 mm.

Kľúčové vlastnosti smart OLED TV Sony BRAVIA XR-42A90K

 • Televízor má 42" uhlopriečku a pracuje s detailným 4K rozlíšením
 • Možnosť inštalácie držiaka TV so štandardom VESA 200 × 200 mm
 • Sony BRAVIA XR-42A90k využíva skvostný OLED panel poskytujúci bezkonkurenčný obraz
 • Mimoriadne kvalitné ozvučenie vrátane technológie Dolby Atmos
 • Sony BRAVIA XR-42A90K využíva systém Android, ktorý ponúkne rad inteligentných funkcií a aplikácií
 • Výhodou televízora Sony je aj podpora Google TV
 • Po pripojení externého HDD je možné nahrávať svoje obľúbené programy
 • Integrované 16 GB úložisko pre aplikácie a i.
 • Na pripojenie smart zariadení či soundbarov môžete využiť Bluetooth pripojenie
 • K internetu sa môžete pripojiť prostredníctvom WiFi alebo LAN kábla
 • TV Sony BRAVIA XR-42A90K podporuje hlasové ovládanie
 • Komponenty televízora Sony BRAVIA XR-42A90K sú vyrobené z recyklovaného plastu
 • Pre hráčov je v televízore pripravený špeciálny herný režim

Vnútri smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K sa nachádza procesor s kognitívnou inteligenciou

Unikátny procesor Cognitive Processor XR povýši zážitok zo sledovania na novú úroveň. Vďaka tomuto procesoru totiž smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K vie, ako ľudia vidia a počujú. Práve preto vám bude poskytnutý optimalizovaný obraz aj zvuk, ktorý vás úplne vtiahne do deja. 

Pozrite sa na 4K obraz tak, ako ho vníma naše oko

Smart televízor Sony BRAVIA XR-42A90K sprostredkuje obraz s realisticky pôsobiacou hĺbkou. Revolučný procesor vykonáva analýzu ľudskej perspektívy a dokáže tak počas chvíľky prejsť a optimalizovať ohromné množstvo prvkov. Táto technológia v spolupráci s OLED panelom vytvorí na obrazovke smart LED TV Sony BRAVIA XR-42A90K vysoko realistický obraz s čistou čiernou.

Sony BRAVIA XR-A90K

Úžasná hĺbka obrazu, ktorá nemá obdobu

Technológia XR Contrast upravuje jas a zobrazí jasnejšie odlesky a hlbšiu čiernu. To zaistí televízoru Sony BRAVIA XR-42A90K dych vyrážajúci kontrast. Pri OLED paneli nehrozí, že by ste prišli aj o najmenšie detaily kvôli tieňom alebo prehnanému jasu. 

Sony BRAVIA XR-A90K

Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K zobrazí presne všetky farby

TV smart Sony pracuje so širokým farebným gamutom. Vďaka algoritmu XR TRILUMINOS PRO zvládne TV Sony BRAVIA XR-42A90K reprodukovať prirodzené odtiene farieb v každom detaile, čo vám zaistí realistické podanie farieb.

Sony BRAVIA XR-A90K

Televízor Sony BRAVIA XR-42A90K zvládne reprodukovať stratené textúry

Televízor Sony BRAVIA XR-42A90K dokáže previesť akýkoľvek obsah či jeho zdroj na rozlíšenie blízke 4K vďaka funkcii XR 4K Upscaling. Procesor Cognitive Processor XR disponuje mnohými dátami s pomocou ktorých zvládne obnoviť stratené textúry a detaily.

Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K ukáže obraz bez rozmazania

Televízor pracuje s inteligentným spracovaním pohybu, čo vám zaistí plynulé sledovanie športových prenosov a akčných scén bez nepríjemného rozmazania. Technológia XR Motion Clarity analyzuje dáta a zaistí, aby bol výsledný obraz televízora Sony BRAVIA XR-42A90Kzreteľný a plynulý.

Reproduktorom je priamo celá obrazovka

Technológia Acoustic Surface Audio+ vytvára z obrazovky viackanálový reproduktor pomocou meničov. Budete počuť zvuk, ktorý bude úplne dokonale ladiť s dianím na obrazovke. Vďaka dokonalej harmónii obrazu a zvuku vzniká naozaj hlboký zážitok

TV Sony BRAVIA XR-42A90K ponúkne výnimočne sýtu čiernu

Technológia XR OLED Contrast Pro obsiahnuté v paneli TV Sony BRAVIA XR-42A90K sa stará o to, aby ste videli dokonalé farby a kontrast vo svetlých oblastiach – a vy si môžete vychutnať scény a mimoriadne sýtu čiernu a špičkový jas. V spojení s procesorom Cognitive Processor XR vylepšuje obraz rovnakým spôsobom, akým zaostruje ľudské oko, takže neprídete o žiadny detail v žiarivých jasoch ani v temných tieňoch.

Atraktívny dizajn One Slate

S minimalistickým dizajnom One Slate vyznačujúcim sa kovovým zarovnaným povrchom sa môžete plne ponoriť do sledovania svojich obľúbených filmov a hier. Vďaka všestrannému nastaviteľnému stojanu môžete umiestniť televízor Sony BRAVIA XR-42A90K na policu alebo na stôl a využívať ho ako televízor alebo ideálny displej na hranie hier.

Kamera BRAVIA CAM ako samostatne dokúpiteľné príslušenstvo

Vďaka kamere BRAVIA CAM budete doma vždy na tom najlepšom mieste na sledovanie. Tá totiž pozná, kde sedíte, a zodpovedajúcim spôsobom nastaví optimálny obraz aj zvuk. K dispozícii je tiež ovládanie gestami a ďalšie funkcie a možnosti, ktoré čakajú, až ich objavíte. 

Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K rozoznie vašu obývaciu izbu pohlcujúcim zvukom

S technológiou Acoustic Surface Audio+ zvuk vychádza z obrazovky smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K. Vibráciou dvoch meničov sa stáva reproduktorom obrazovka a týmto spôsobom vzniká silný zvuk, ktorý sa pohybuje súčasne s obrazom. Počujete tak realistický zvukový sprievod s čistými a prirodzenými dialógmi. Subwoofer zvýrazňujú basy, takže aj doma budete počuť pohlcujúci zvuk.

Sony BRAVIA XR-A90K

Televízor Sony BRAVIA XR-42A90K zladí zvuk s akciou na obrazovke

S pomocou funkcie XR Sound Position bude obraz televízora Sony BRAVIA XR-42A90K doplnený o realistický zvuk perfektne pasujúci k práve prebiehajúcemu deju. 

Sony BRAVIA XR-A90K

Nechajte sa obklopiť 3D priestorovým zvukom

Nech už budete sledovať čokoľvek, tak si môžete byť istí, že budete obklopení priestorovým zvukom. Smart televízor Sony BRAVIA XR-42A90K využíva technológiu XR Surround, ktorá vytvorí priestorový zvuk na poskytnutie komplexného zážitku zo sledovania obsahu.

Sony BRAVIA XR-A90K

Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K zvýrazní hlasy počas dialógov

Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K zvýši automaticky hlasitosť dialógov využitím technológie Voice Zoom 2. Tá spočíva v rozpoznaní typu hlasu, jeho analýzy a následnom zvýšení jeho čistoty. 

Ovládajte televízor Sony BRAVIA XR-42A90K hlasom a vyberte si zo širokej ponuky Google TV

Využite svoj hlas a nájdite si na televízore Sony BRAVIA XR-42A90K požadovaný program. Môžete vysloviť celý názov titulu alebo zadať všeobecný príkaz, ktorý vám ukáže širší výber zo zvoleného žánru. Na Google TV nájdete viac ako 700 000 filmov a relácií zo streamovacích služieb.

TV Sony BRAVIA XR-42A90K podporuje Apple AirPlay/Apple HomeKit a má zabudovaný aj Chromecast

Ak vlastníte iPhone, určite oceníte, že televízor Sony BRAVIA XR-42A90K podporuje Apple AirPlay/Apple HomeKit. Vďaka tomu sa môžete pohodlne pripojiť k televízoru a streamovať video aj audio na obrazovku smart LED TV Sony BRAVIA XR-42A90K. Pre ľahké streamovanie videí, fotiek a ďalšieho obsahu z vášho smartfónu do televízora Sony BRAVIA XR-42A90K využite zabudovaný Chromecast. Stačí iba stlačenie jediného tlačidla na vašom zariadení a všetko z vášho telefónu získa nový, väčší rozmer.

Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K využíva inteligentné diaľkové ovládanie

Všetky pripojené zariadenia môžete ovládať jednoducho jediným, inteligentným ovládačom. Napríklad stačí stlačiť jediné tlačidlo a na TV Sony BRAVIA XR-42A90K sa zapne vaša obľúbená streamovacia služba. 

Televízor Sony BRAVIA XR-42A90K šetrí životné prostredie

Vybrané komponenty televízora Sony BRAVIA XR-42A90K sú vyrobené z recyklovateľného plastu. A vďaka špeciálnej technológii podsvietenia je aj počas prevádzky citeľne nižšia spotreba elektrickej energie. 

Moderný diaľkový ovládač

Prepracovaný diaľkový ovládač s plne zarovnaným povrchom, tlačidlami s nízkym zdvihom je opatrený špeciálnym polyuretánovým povrchom, ktorý je možné ľahko utrieť a udržiavať v čistote.

Sony BRAVIA XR-A90K

TV Sony BRAVIA XR-42A90K má nastaviteľný stredový stojan

TV Sony BRAVIA XR-42A90K umiestnite bez problémov kamkoľvek, a to nielen vďaka kompatibilite s VESA 200 × 200 mm, ale hlavne vďaka hliníkovému stojanu.

Sony BRAVIA XR-A90K

Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K má minimálne okraje

Smart TV Sony BRAVIA XR-42A90K má úplne minimálny kovový rámček, čo vám umožní sústrediť sa maximálne na samotný obraz a nie na rámček.

Sony BRAVIA XR-A90K

Prémiový hliníkový stojan

Vrstvený hliníkový stojan bol navrhnutý tak, aby ladil ako s televízorom Sony BRAVIA XR-42A90K, tak aj s vašim interiérom

Smart televízor Sony BRAVIA XR-42A90K optimalizuje obraz aj zvuk podmienkam v miestnosti

Obrazovka smart televízora Sony BRAVIA XR-42A90K disponuje svetelnými senzormi, ktoré upravujú jas obrazovky v závislosti od svetelných podmienok v miestnosti. Na podobnom princípe funguje aj akustická kalibrácia upravujúca zvukový výstup z TV Sony BRAVIA XR-42A90K. 

Sony BRAVIA XR-A90K

Sony BRAVIA XR-42A90K využíva presnú akustickú kalibráciu

Bude úplne jedno, kde sa usadíte. Televízor Sony BRAVIA XR-42A90K dokáže zistiť vašu polohu a na mieru tak upraviť zvukový výstup tak, aby ste si mohli užiť zvuk ako by ste sedeli priamo pred obrazovkou

Sony BRAVIA XR-A90K

Režim určený špeciálne pre Netflix

TV Sony BRAVIA XR-42A90K má vo svojom repertoári aj režim vyvinutý pre originálne programy z dielne Netflix. Vďaka tomu bude vízia aj zámer autora plne zachovaný. 

Sony BRAVIA XR-A90K

TV Sony BRAVIA XR-42A90K disponuje certifikáciou IMAX Enhanced

Táto certifikácia vám zaručí, že televízor Sony BRAVIA XR-42A90K verne reprodukuje obraz aj zvuk.

Sony BRAVIA XR-A90K

Užite si zážitok ako v kine

Smart televízor Sony BRAVIA XR-42A90K podporuje technológiu Dolby Vision, vďaka čomu vám všetky scény doslova ožijú pred očami. Technológia Doly Atmos zase vyplní vašu obývaciu izbu priestorovým zvukom.

Sony BRAVIA XR-A90K

Sony BRAVIA XR-42A90K má skvelý kontrast

XR OLED Contrast zosilňuje farby a kontrast vo svetlých miestach obrazovky a zobrazenie naozaj sýtej čiernej. Vďaka tomu si vychutnáte výrazný kontrast, takže všetky detaily budú zreteľné aj v oblastiach s tmavými tieňmi či odleskami. 

Sony BRAVIA XR-A90K

Užite si veľké množstvo zábavy

S televízorom Sony BRAVIA XR-42A90K na vás čaká nespočetné množstvo filmov. Funkcie Pure Stream a IMAX Enhanced sa postarajú o mimoriadnu kvalitu všetkého, čo sledujete.

 • Na vloženie karty na kódovaný príjem satelitného alebo káblového vysielania je potrebné použiť kompatibilný CA modul, ktorý sa zasunie do CI/CI+ slotu televízora.

Parametre a špecifikácia

Porovnať
Uhlopriečka
42" (106,68 cm) Hotovo!
Šírka
93,3 cm Hotovo!
Výška
55,1 cm Hotovo!
Hĺbka
22,5 cm Hotovo!
Výška bez podstavca
54,6 cm Hotovo!

Rozmery a hmotnosť

Šírka
93,3 cm Hotovo!
Výška
55,1 cm Hotovo!
Hĺbka
22,5 cm Hotovo!
Výška bez podstavca
54,6 cm Hotovo!
Hĺbka bez podstavca
2 cm Hotovo!
Šírka podstavca/rozstup nožičiek
50 cm Hotovo!
Hmotnosť
16,4 kg Hotovo!
VESA prichytenie
200×200 Hotovo!

Uhlopriečka a rozlíšenie

Uhlopriečka
42" (106,68 cm) Hotovo!
Maximálne rozlíšenie
4K Ultra HD Hotovo!
Maximálne rozlíšenie
3840 × 2160 px Hotovo!

Typ

Operačný systém
Google TV Hotovo!
Typ
Smart TV Hotovo!

Modelový rok

Modelový rok
2022 Hotovo!

SMART funkcie

SMART funkcie
HbbTV, Ovládanie hlasom Hotovo!
Aplikácie
YouTube, NETFLIX, Spotify, OKTAGON TV, SkyShowtime, Prima+, T-Mobile TV GO Hotovo!

Herné funkcie

Obnovovacia frekvencia panelu
100 / 120 Hz Hotovo!
Herné funkcie
Ideálne pre PlayStation 5 Hotovo!

Pripojenie

Bezdrôtové pripojenie
WiFi , Bluetooth , Chromecast Hotovo!
Výstupy 2.0
USB, HDMI 2.0 Hotovo!
HDMI
4 × Hotovo!
USB
2 × Hotovo!

Tunery

Typ tuneru
DVB-T2 HEVC, DVB-S2 Hotovo!

Farba

Farba
Čierna Hotovo!

Zvuk

Výkon reproduktora
25 W Hotovo!

Energetický štítok 2021

Spotreba v SDR režime
64 kWh/1000h Hotovo!
Energetická trieda v SDR režime
G Hotovo!
Spotreba v HDR režime
75 kWh/1000h Hotovo!
Energetická trieda v HDR režime
G Hotovo!

Obsah balenia

Ovládač v balení
Inteligentný Hotovo!
Viac parametrov

Sony Corporation je japonská spoločnosť založená v roku 1946. Svoje sídlo má v Tokiu. Jej počiatky boli nenápadné. Prvým produktom predávaným pod značkou Sony bolo tranzistorové rádio. Práve rádia hrali kľúčovú úlohu pri expanzii v 60. rokoch. Svet si produkty Sony veľmi rýchlo spojil s výrobkami vysokej kvality a nízkej ceny. V 70. rokoch bola Sony tvrdo zasiahnutá ekonomickou krízou. Mnohí analytici ju už označovali za mŕtvu spoločnosť. Podcenili však typickú japonskú húževnatosť a odvahu. Kríza pre Sony nebola záhubou, ba naopak poslúžila ako odrazový mostík. Spoločnosť stojí za vývojom CD disku a následne aj DVD disku. Začiatkom 90. rokov si Sony pripísala ďalší významný úspech, keď predstavila hernú konzolu PlayStation. Práve herná konzola predstavujú prienik troch hlavných oblastí, v ktorých spoločnosť v súčasnosti pôsobí - elektronika, videohry a zábavný priemysel.


Online chat

Vážený zákazník, ak máte otázky k službe, môžete ich s nami vyriešiť online. V prípade že chcete chat využiť prihláste sa prosím.

Varianty 42" Sony Bravia OLED XR-42A90K:

48" Sony Bravia OLED XR-48A90K

Televízor Google TV, OLED, 121cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, DVB-T2/S2, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, Chromecast, HbbTV, hlasové ovládanie, Netflix, Disney+, HBO Max, Apple TV, O2 TV, VESA 300×300, repro 25W, Dolby Audio Processing, trieda energetickej účinnosti G
Kúpiť
1 579 €
Na sklade 5 ks
 

Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter.

V diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky.
Príslušenstvo pre 42" Sony Bravia OLED XR-42A90K Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 42" Sony Bravia OLED XR-42A90K. Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 42" Sony Bravia OLED XR-42A90K. Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 42" Sony Bravia OLED XR-42A90K. Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 42" Sony Bravia OLED XR-42A90K.
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií