55" Panasonic TV-55Z80BEZ
Television - SMART OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HDR10+, Dolby Vision and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, HbbTV 2,0,4, game mode, voice control, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, VESA 300×200, 20 W speaker(s), Dolby Atmos, F
55" Panasonic TV-55Z80BEZ
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
77 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
107 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
1 W
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
77 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
107 kWh/1000h
G
Standby consumption
1 W
Maximum power consumption
107 W
Typical power consumption
77 W
Screen size and resolution
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Screen surface
Glossy
Colour depth
10 bit
Operating system
Operating system
Custom OS
Interface Language
Czech, English, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
2025
Application
Global applications
Czech apps
LepšíTV, SledováníTV
Slovak apps
SledováníTV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features
Calman Ready, Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions
Voice control
Gaming features
AMD FreeSync Premium, GAME MODE, Ideal for PlayStation 5, Nvidia G-SYNC, VRR (Variable Refresh Rate)
Dimensions and weight
Height without stand
70.1 cm
Depth without stand
4.7 cm
Base width / leg spacing
16 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Panasonic TV-55Z80BEZ
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TV-55Z80BEZ
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TV-55Z80BEZ
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Panasonic TV-55Z80BEZ