55" Sony Bravia OLED XR-55A80L
+ 40 % zľava na soundbar Sony
4.8 42 ratings
Television - SMART OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, Dolby Vision and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, game mode, voice control, Apple Airplay 2, Google TV, VESA 300×300, 50 W speaker(s), Dolby Atmos, G
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55" Sony Bravia OLED XR-55A80L
Specifications
3D/AR
3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
83 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
97 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
3D/AR
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
83 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
97 kWh/1000h
Screen size and resolution
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
2023
Application
Global applications
Canal+
Czech apps
Oneplay, SledováníTV
Slovak apps
SledováníTV
TV functions
Gaming features
GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Dimensions and weight
Height without stand
71.2 cm
Depth without stand
5.3 cm
Base width / leg spacing
116.4 cm
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
50 W
Audio formats
Dolby Atmos
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 55" Sony Bravia OLED XR-55A80L
Accessories for 55" Sony Bravia OLED XR-55A80L
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Sony Bravia OLED XR-55A80L
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia OLED XR-55A80L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia OLED XR-55A80L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Sony Bravia OLED XR-55A80L