Televízory LG

55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K

Zobraziť katalóg
55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K + BRAVIA CORE na 24 mesiacov + 10 filmov zadarmo
5,0 2 hodnotení
Televízor Google TV, OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, DVB-T2/S2, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, Chromecast, hlasové ovládanie, VESA 300×300, repro 60W, Dolby Audio Processing, trieda energetickej účinnosti F
Varianty
55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K 2 449 €
65" Sony Bravia QD-OLED XR-65A95K 3 159 €
Sony HT-A9 2 399 €
2 449 €
bez DPH 2 040,83 €
Kúpiť Nakupujte jedným klikom bez nutnosti opakovane vyberať dopravu a platbu
Garancia najlepšej ceny
Pridať do zoznamu
Záruka 24 mesiacov Kód:  WS7910a01 Produktové číslo:  XR55A95KAEP Informačný list Stránky výrobcu
55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K 2 449 € Na sklade 4 ks
Kúpiť

Zvýhodnené súpravy

4 848 €
Kúpiť balíček
2 750,52 €
Kúpiť balíček

55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K


Inteligentný Smart TV Sony BRAVIA XR-55A95K ponúkne úplne unikátny obraz na OLED paneli a strhujúci zvuk

Vybavte svoju obývačku novou Smart TV Sony BRAVIA XR-55A95K so systémom Google TV a užite si detailné 4K rozlíšenie na 55" uhlopriečke. Využitím moderných technológií a algoritmov si na obrazovke užijete hladký a detailný obraz v takmer realistických farbách vďaka technológii XR Triluminos Max. Veľkou výhodou inteligentnej televízie Sony BRAVIA XR-55A95K je využitie najnovšej generácie QD-OLED panelu. K internetu 4K televízor Sony BRAVIA XR-55A95K pripojíte buď cez LAN kábel alebo pomocou bezdrôtovej WiFi. O zážitok ako v kinosále sa starajú technológie Acoustic Surface Audio+, Dolby Vision a Dolby Atmos. Priestorový zvuk vychádza z reproduktorov s celkovým výkonom 60 W. Google TV podporuje viac formátov vysokého dynamického rozsahu, napríklad Hybrid Log-Gamma aj HDR10. Na uchytenie televízie na stenu poslúži držiak štandardu VESA 300 × 300 mm.

Kľúčové vlastnosti Smart OLED TV Sony BRAVIA XR-55A95K

 • Smart OLED televízor má 55" uhlopriečku a pracuje s detailným 4K rozlíšením
 • Možnosť inštalácie držiaka TV so štandardom VESA 300 × 300 mm
 • 4K TV Sony BRAVIA XR-55A95K využíva nový QD-OLED panel poskytujú bezkonkurenčný obraz
 • Mimoriadne kvalitné ozvučenie vrátane technológie Dolby Atmos
 • Integrovaná webová kamera BRAVIA CAM
 • 139 cm televízor Sony BRAVIA XR-55A95K využíva systém Google TV, ktorý ponúkne množstvo šikovných funkcií a aplikácií
 • Výhodou televízie Sony je aj podpora Google TV
 • Po pripojení externého HDD je možné nahrávať svoje obľúbené programy
 • Integrované 16 GB úložisko pre aplikácie a iné 
 • Na pripojenie inteligentných zariadení či soundbarov môžete využiť Bluetooth pripojenie
 • K internetu sa môžete pripojiť prostredníctvom WiFi alebo LAN kábla
 • UHD TV Sony BRAVIA XR-55A95K podporuje hlasové ovládanie
 • Komponenty televízie Sony BRAVIA XR-55A95K sú vyrobené z recyklovaného plastu
 • Pre hráčov je v televízii pripravený špeciálny herný režim

Vnútri UHD TV Sony BRAVIA XR-55A95K sa nachádza procesor s kognitívnou inteligenciou

Unikátny procesor Cognitive Processor XR povýši zážitok zo sledovania na novú úroveň. Vďaka tomuto procesoru totiž UHD TV Sony BRAVIA XR-55A95K vie, ako ľudia vidia a počujú. Práve preto vám bude poskytnutý optimalizovaný obraz aj zvuk, ktorý vás úplne vtiahne do deja.

Vychutnajte si obrazové zážitky na maximum

Úplne nový panel OLED (QD-OLED) využíva špeciálnu technológiu XR OLED Contrast Pro, takže si môžete vychutnať skutočný kontrast s najjasnejšími farbami a sýtou čiernou. Televízor s WiFi Sony BRAVIA XR-55A95K je vybavený teplotným snímačom a tepelne difúznou fóliou pre rozptyl tepla. Rovnako využíva procesor Cognitive Processor XR na zisťovanie teploty obrazovky a presnú reguláciu svetla, takže poskytuje až o 200 % vyšší jas farieb ako bežné televízory OLED.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Úžasná hĺbka obrazu, ktorá nemá obdobu

Technológia XR Contrast upravuje jas a zobrazí jasnejšie odlesky a hlbšiu čiernu. To zaistí televízii Sony BRAVIA XR-55A95K dych vyrážajúci kontrast. Pri OLED paneli nehrozí, že by ste prišli aj o najmenšie detaily kvôli tieňom alebo prehnanému jasu.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Smart OLED TV Sony BRAVIA XR-55A95K zobrazí presne všetky farby

Smart OLED TV Sony pracuje so širokým farebným gamutom. Vďaka algoritmu XR TRILUMINOS Max zvládne 4K televízor Sony BRAVIA XR-55A95K reprodukovať prirodzené odtiene farieb v každom detaile, čo vám zaistí realistické podanie farieb.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

4K Ultra HD Sony BRAVIA XR-55A95K zvládne reprodukovať stratené textúry

4K Ultra HD Sony BRAVIA XR-55A95K dokáže previesť akýkoľvek obsah či jeho zdroj na rozlíšenie blízke 4K vďaka funkcii XR 4K Upscaling. Procesor Cognitive Processor XR disponuje mnohými dátami s pomocou ktorých zvládne obnoviť stratené textúry a detaily.

4K televízor Sony BRAVIA XR-55A95K ukáže obraz bez rozmazania

4K televízor pracuje s inteligentným spracovaním pohybu, čo vám zaistí plynulé sledovanie športových prenosov a akčných scén bez nepríjemného rozmazania.  Technológia XR Motion Clarity analyzuje dáta a zaistí, aby bol výsledný obraz Smart TV Sony BRAVIA XR-55A95K zreteľný a plynulý. 

Dokonalá obrazová kvalita

Vďaka technológii XR HDR Remaster dokáže tento televízor rozpoznať každý objekt na obrazovke, analyzovať jeho farbu a upraviť kontrast, aby poskytol ešte realistickejší obraz. A keďže tento Smart televízor kombinuje technológiu XR OLED Contrast Pro s panelom OLED (QD-OLED), zaistí vám až o 200 % vyšší jas farieb ako štandardné televízory OLED.

TV 55 palcov Sony BRAVIA XR-55A95K rozoznie vašu obývaciu izbu pohlcujúcim zvukom

S technológiou Acoustic Surface Audio+ zvuk vychádza z obrazovky TV 55 palcov Sony BRAVIA XR-55A95K. Vibráciou meničov sa stáva reproduktorom celá obrazovka a týmto spôsobom vzniká silný zvuk, ktorý sa pohybuje súčasne s obrazom. Počujete tak realistickejší zvukový sprievod s mimoriadne čistými a prirodzenými dialógmi. Ľavý a pravý subwoofer zvýrazňujú basy, takže aj doma budete počuť pohlcujúci zvuk.

Užite si skvelý zvuk so 4K TV Sony BRAVIA XR-55A95K

Pri pripojení 4K TV BRAVIA XR k soundbaru Sony zvýrazní soundbar kanál centrálneho reproduktora a zaistí tak čistejšiu a plnšiu reprodukciu hlasu. Zvuk vďaka tomu bude dokonale ladiť so všetkým, čo sa deje na obrazovke, a poskytne vám skutočne pohlcujúci zážitok.

Užite si skvelý zvuk s TV s WiFi Sony BRAVIA XR-55A95K

TV s WiFi Sony BRAVIA XR-55A95K využíva technológiu XR OLED Contrast Pro, takže si môžete vychutnať skutočný kontrast s najjasnejšími farbami. Televízor UHD 4K je vybavený teplotným snímačom a tepelne difúznou fóliou pre rozptyl tepla a využíva procesor Cognitive Processor XR na zisťovanie teploty obrazovky a presnú reguláciu svetla, takže poskytuje až o 200 % vyšší jas farieb ako bežné televízory OLED.

BRAVIA CAM

Vďaka kamere BRAVIA CAM budete doma vždy na tom najlepšom mieste na sledovanie. Tá totiž pozná, kde sedíte, a zodpovedajúcim spôsobom nastaví optimálny obraz aj zvuk. K dispozícii je tiež ovládanie gestami, videochat a rad ďalších zábavných funkcií a možností, ktoré čakajú, až ich objavíte

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

TV 139 cm Sony Bravia XR-55A95K má realistickejší zvukový sprievod

Dva veľké, dokonale kruhové meniče TV 139 cm A95K ponúkajú viac výkonu a realistickejší zvuk pre akýkoľvek sledovaný obsah. Meniče zaisťujú pomocou vibrácií obrazovky zreteľne definované stredné a vysoké frekvencie a poskytujú tak skutočne pútavý zvukový zážitok, ktorý zodpovedá dianiu na obrazovke.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Nechajte sa obklopiť 3D priestorovým zvukom

Nech už budete sledovať čokoľvek, tak si môžete byť istí, že budete obklopení priestorovým zvukom. OLED televízor Sony BRAVIA XR-55A95K využíva technológiu XR Surround, ktorá vytvorí priestorový zvuk na poskytnutie komplexného zážitku zo sledovania obsahu.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Smart televízor Sony BRAVIA XR-55A95K zvýrazní hlasy počas dialógov

Smart televízor Sony BRAVIA XR-55A95K zvýši automaticky hlasitosť dialógov využitím technológie Voice Zoom 2. Tá spočíva v rozpoznaní typu hlasu, jeho analýzy a následnému zvýšeniu jeho čistoty.

Ovládajte televíziu Sony BRAVIA XR-55A95K hlasom a vyberte si zo širokej ponuky Google TV

Využite svoj hlas a nájdite si na televízii Sony BRAVIA XR-55A95K požadovaný program. Môžete vysloviť celý názov titulu, alebo zadať všeobecný príkaz, ktorý vám ukáže širší výber zo zvoleného žánru. Na Google TV nájdete viac ako 700 000 filmov a relácií zo streamovacích služieb.

TV s Bluetooth Sony BRAVIA XR-55A95K podporuje Apple AirPlay/Apple HomeKit a má zabudovaný aj Chromecast

Ak vlastníte iPhone, určite oceníte, že TV s Bluetooth Sony BRAVIA XR-55A95K podporuje Apple AirPlay/Apple HomeKit.  Vďaka tomu sa môžete pohodlne pripojiť k televízii a streamovať video aj audio na obrazovku Sony BRAVIA XR-55A95K. Na ľahké streamovanie videí, fotiek a ďalšieho obsahu z vášho smartfónu do televízie Sony BRAVIA XR-55A95K využite zabudovaný Chromecast. Stačí iba stlačenie jediného tlačidla na vašom zariadení a všetko z vášho telefónu získa nový, väčší rozmer.

Sony Bravia XR-55A95K využíva inteligentné diaľkové ovládanie

Všetky pripojené zariadenia môžete ovládať jednoducho jediným, šikovným smart ovládačom. Napríklad stačí stlačiť jediné tlačidlo a na TV 4K Sony BRAVIA XR-55A95K sa zapne vaša obľúbená streamovacia služba.

Google TV Sony BRAVIA XR-55A95K šetrí životné prostredie

Vybrané komponenty Google TV Sony BRAVIA XR-55A95K sú vyrobené z recyklovateľného plastu. A vďaka špeciálnej technológii podsvietenia je aj počas prevádzky citeľne nižšia spotreba elektrickej energie.

Moderný diaľkový ovládač

Prepracovaný diaľkový ovládač ponúka pohodlné ovládanie cez deň aj v noci. Nové prémiové diaľkové ovládanie sa vyznačuje jednoduchým použitím vďaka zjednodušeným tlačidlám a podsvieteniu, takže všetko zreteľne uvidíte aj za šera. Vďaka kompaktnému hliníkovému vyhotoveniu má tento diaľkový ovládač vycibrený vzhľad a súčasne sa pohodlne drží v ruke.

Prémiové dizajnové spracovanie

Televízor s WiFi pripojením Sony BRAVIA XR-55A95K bol navrhnutý tak, aby dokázal fungovať v dvoch rôznych štýloch umiestnenia. Štýl predného umiestnenia ponúka vďaka dizajnu One Slate maximálne pohlcujúci zážitok, štýl zadného umiestnenia s televízorom umiestneným tesne pri stene zaistí dokonalú harmóniu v miestnosti.

Inteligentná televízia Sony BRAVIA XR-55A95K optimalizuje obraz aj zvuk podmienkam v miestnosti

Obrazovka inteligentnej televízie Sony BRAVIA XR-55A95K disponuje svetelnými senzormi, ktoré upravujú jas obrazovky v závislosti na svetelných podmienkach v miestnosti. Na podobnom princípe funguje aj akustická kalibrácia upravujúca zvukový výstup zo 4K TV Sony BRAVIA XR-55A95K.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

55" TV Sony BRAVIA XR-55A95K využíva presnú akustickú kalibráciu

Bude úplne jedno, kde sa usadíte. 55" TV Sony BRAVIA XR-55A95K dokáže zistiť vašu polohu a na mieru tak upraviť zvukový výstup tak, aby ste si mohli užiť zvuk ako by ste sedeli priamo pred obrazovkou televízie Sony BRAVIA XR-55A95K.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Režim určený špeciálne pre Netflix

Televízor UHD 4K Sony BRAVIA XR-55A95K má vo svojom repertoári aj režim vyvinutý pre originálne programy z dielne Netflix. Vďaka tomu bude vízia aj zámer autora plne zachovaný.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

139 cm televízor Sony BRAVIA XR-55A95K disponuje certifikáciou IMAX Enhanced

Táto certifikácia vám zaručí, že 139 cm televízor Sony BRAVIA XR-55A95K verne reprodukuje obraz aj zvuk.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Užite si zážitok ako v kine

Smart televízia Sony BRAVIA XR-55A95K podporuje technológiu Dolby Vision, vďaka čomu vám všetky scény doslova ožijú pred očami. Technológia Doly Atmos zase vyplní vašu obývaciu izbu priestorovým zvukom.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Sony BRAVIA XR-55A95K má skvelý kontrast

XR OLED Contrast zosilňuje farby a kontrast vo svetlých miestach obrazovky a zobrazenie naozaj sýtej čiernej. Vďaka tomu si vychutnáte výrazný kontrast, takže všetky detaily budú zreteľné aj v oblastiach s tmavými tieňmi či odleskami.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Užite si veľké množstvo zábavy

S televízorom Sony BRAVIA XR-55A95K na vás čaká nepreberné množstvo filmov. Funkcie Pure Stream a IMAX Enhanced sa postarajú o mimoriadnu kvalitu všetkého, čo sledujete.

OLED televízor Sony BRAVIA XR-55A95K má integrovanú kameru BRAVIA CAM

Vďaka kamere BRAVIA CAM si môžete navyše vyskúšať celý rad zábavných nových zážitkov z OLED televízora Sony BRAVIA XR-55A95K, vrátane ovládania gestami, videochatu a mnohých ďalších funkcií.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Varovanie pri priblížení

Funkcia varovania pri priblížení umožňuje nastaviť odporúčanú vzdialenosť, z ktorej majú deti sledovať svoje obľúbené programy. .

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Ovládanie gestami

Pomocou gest je možné celkom jednoducho prepínať kanály, meniť hlasitosť a používať celý rad ďalších funkcií. Nemusíte tak do ruky vôbec vziať ovládač.

Google OLED TV Sony Bravia XR-55A95K

Automatická úspora energie

Televízor Sony BRAVIA XR-55A95K vás poteší nízkymi prevádzkovými nákladmi. Vďaka kamere totiž spozná, pokiaľ nie ste pred TV. A prípadne automaticky stmaví obrazovku a prejde do energeticky úsporného módu.

 • Na vloženie karty na kódovaný príjem satelitného alebo káblového vysielania je potrebné použiť kompatibilný CA modul, ktorý sa zasunie do CI/CI+ slotu televízora.

Parametre a špecifikácia

Porovnať
Uhlopriečka
55" (139,7 cm) Hotovo!
Šírka
122,5 cm Hotovo!
Výška
72,8 cm Hotovo!
Hĺbka
28 cm Hotovo!
Výška bez podstavca
71,4 cm Hotovo!

Rozmery a hmotnosť

Šírka
122,5 cm Hotovo!
Výška
72,8 cm Hotovo!
Hĺbka
28 cm Hotovo!
Výška bez podstavca
71,4 cm Hotovo!
Hĺbka bez podstavca
4,3 cm Hotovo!
Šírka podstavca/rozstup nožičiek
122,2 cm Hotovo!
Hmotnosť
21,2 kg Hotovo!
VESA prichytenie
300×300 Hotovo!

Uhlopriečka a rozlíšenie

Uhlopriečka
55" (139,7 cm) Hotovo!
Maximálne rozlíšenie
4K Ultra HD Hotovo!
Maximálne rozlíšenie
3840 × 2160 px Hotovo!

Typ

Operačný systém
Google TV Hotovo!
Typ
Smart TV Hotovo!

Modelový rok

Modelový rok
2022 Hotovo!

SMART funkcie

SMART funkcie
HbbTV, Inteligentný ovládač, Ovládanie hlasom Hotovo!
Aplikácie
OKTAGON TV, SkyShowtime, Prima+, T-Mobile TV GO Hotovo!

Herné funkcie

Obnovovacia frekvencia panelu
100 / 120 Hz Hotovo!
Herné funkcie
Ideálne pre PlayStation 5 Hotovo!

Pripojenie

Bezdrôtové pripojenie
WiFi , Bluetooth , Chromecast Hotovo!
Výstupy 2.0
USB, HDMI 2.0 Hotovo!
HDMI
4 × Hotovo!
USB
2 × Hotovo!

Tunery

Typ tuneru
DVB-T2 HEVC, DVB-S2 Hotovo!

Farba

Farba
Čierna Hotovo!

Zvuk

Výkon reproduktora
60 W Hotovo!

Energetický štítok 2021

Spotreba v SDR režime
113 kWh/1000h Hotovo!
Energetická trieda v SDR režime
F Hotovo!
Spotreba v HDR režime
137 kWh/1000h Hotovo!
Energetická trieda v HDR režime
G Hotovo!

Obsah balenia

Ovládač v balení
Inteligentný Hotovo!

Typ zásuvky

Krajina
Česko, Slovensko, Maďarsko, Nemecko, Rusko, Rakúsko, Chorvátsko, Francúzsko, Poľsko, Rumunsko, Slovinsko Hotovo!

Farba

Farba
Čierna Hotovo!
Viac parametrov

Sony Corporation je japonská spoločnosť založená v roku 1946. Svoje sídlo má v Tokiu. Jej počiatky boli nenápadné. Prvým produktom predávaným pod značkou Sony bolo tranzistorové rádio. Práve rádia hrali kľúčovú úlohu pri expanzii v 60. rokoch. Svet si produkty Sony veľmi rýchlo spojil s výrobkami vysokej kvality a nízkej ceny. V 70. rokoch bola Sony tvrdo zasiahnutá ekonomickou krízou. Mnohí analytici ju už označovali za mŕtvu spoločnosť. Podcenili však typickú japonskú húževnatosť a odvahu. Kríza pre Sony nebola záhubou, ba naopak poslúžila ako odrazový mostík. Spoločnosť stojí za vývojom CD disku a následne aj DVD disku. Začiatkom 90. rokov si Sony pripísala ďalší významný úspech, keď predstavila hernú konzolu PlayStation. Práve herná konzola predstavujú prienik troch hlavných oblastí, v ktorých spoločnosť v súčasnosti pôsobí - elektronika, videohry a zábavný priemysel.

Poznámka:

Online chat

Vážený zákazník, ak máte otázky k službe, môžete ich s nami vyriešiť online. V prípade že chcete chat využiť prihláste sa prosím.

Varianty 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K:

65" Sony Bravia QD-OLED XR-65A95K

Televízor Google TV, OLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, DVB-T2/S2, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, Chromecast, hlasové ovládanie, Netflix, Disney+, HBO Max, Apple TV, Voyo, O2 TV, VESA 300×300, repro 60W, Dolby Audio Processing, trieda energetickej účinnosti F
Kúpiť
3 159 €
Na sklade > 5 ks
 

Varianty 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K:

65" Sony Bravia QD-OLED XR-65A95K

Televízor Google TV, OLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100Hz, HDR10, DVB-T2/S2, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, Chromecast, hlasové ovládanie, Netflix, Disney+, HBO Max, Apple TV, Voyo, O2 TV, VESA 300×300, repro 60W, Dolby Audio Processing, trieda energetickej účinnosti F
Kúpiť
3 159 €
Na sklade > 5 ks
 

Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter.

Dobrý den, zajímalo by mě, proč ten samý produkt nabízí německá Alza výrazně levněji? https://www.alza.de/55-sony-bravia-xr-55a95k-d7297415.htm?o=1

Dobrý den, doporučili byste k této TV zakoupit i síťový filtr (AudioQuest PowerQuest 2), který by měl zkvalitnit výsledný obraz i zvuk? Děkuji za odpověd

Dobrý den, jaká je délka napájecího kabelu k TV? Děkuji za odpověd. S pozdravem Vaníček Vladimír

Dobrý den, lze k tomuto televizoru připojit tento HDMI kabel? -AudioQuest Pearl 48 HDMI 2.1 U TV uvadíte, že podporuje HDMI 2.0, proto se dotazuji na kompatibilitu s HDMI 2.1

Dobrý den, dá se do televize nainstalovat O2 TV? Děkuji za odpověď.

Diskusia a poradňa k 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K
Príslušenstvo pre 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K. Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K. Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K. Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K.
P-DC1-WEB29
Zavoláme Vám a odborne poradime
+421 2 5710 1800
Otázka na objednávku
Otázka na tovar
Prosím, zadajte svoj telefón:
Zavolajte mi
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií