65" Panasonic TV-65Z90BE6
Television - SMART OLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Dolby Vision IQ and HDR10+ Adaptive, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, CI+, USB recording, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, game mode, voice control, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, VESA 300×300, 60 W speaker(s), Dolby Atmos, G
65" Panasonic TV-65Z90BE6
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
112 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
186 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
1 W
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
112 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
186 kWh/1000h
Standby consumption
1 W
Maximum power consumption
186 W
Typical power consumption
112 W
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Technology
OLED
Supported HDR standards
Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR10, HDR10+, HDR10+ Adaptive, HLG
Screen surface
Glossy
Colour depth
10 bit
Operating system
Operating system
Custom OS
Interface Language
Czech, English, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
2025
Application
Global applications
Czech apps
LepšíTV, SledováníTV
Slovak apps
SledováníTV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit
Connectivity
Audio-video connectors
HDMI 2.0, HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
2 ×
Number of HDMI 2.0 ports
2 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
CI+
Total number of USB ports
3 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
144.4 cm
TV height
91 cm
TV depth
34.8 cm
TV weight
30 kg
Height without stand
89.2 cm
Depth without stand
5.8 cm
Base width / leg spacing
38.8 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Panasonic TV-65Z90BE6
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Panasonic TV-65Z90BE6
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Panasonic TV-65Z90BE6
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Panasonic TV-65Z90BE6