65" Samsung QE65QN95C
Television - SMART QLED, 165cm, 4K Ultra HD, 144Hz, Mini LED, HDR10, HDR10+ and HLG, local dimming, dual tuner DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2,0, voice control, plays 360° video, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 400×300, Dolby Atmos and Dolby Digital Plus, F
65" Samsung QE65QN95C
Specifications
3D/AR
3D model + AR model in Android app
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
99 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
232 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
3D/AR
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
99 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
232 kWh/1000h
G
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Technology
QLED
Backlight
Mini LED
Operating system
Operating system
Tizen OS
Model year
Model year
2023
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Canal+, Disney+, HBO Max, NETFLIX, Xbox Game Pass, YouTube
Czech apps
Skylink Live TV
Slovak apps
O2 TV, Skylink Live TV, Voyo
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
4 ×
Dimensions and weight
Height without stand
82.93 cm
VESA mounting
400×300
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with solar charging
More Specifications
Note:
Questions and answers: 65" Samsung QE65QN95C
Accessories for 65" Samsung QE65QN95C
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung QE65QN95C
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65QN95C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65QN95C
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung QE65QN95C