65" Samsung QE65QNX1D
4.9 13 ratings
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, HDR10, HDR10+ and HLG, dual tuner DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2,0,3, game mode, voice control, plays 360° video, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 400×300, 40 W speaker(s), Dolby Atmos, F
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
65" Samsung QE65QNX1D
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
102 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
250 W
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
102 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
250 W
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Model year
2024
Czech apps
Oneplay, Prima+, Skylink Live TV
Slovak apps
O2 TV, Skylink Live TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Bixby
TV functions
Gaming features
AMD FreeSync, AMD FreeSync Premium, GAME MODE, Ideal for PlayStation 5, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, DLNA, WiFi
WiFi standards
WiFi 5
Total number of HDMI ports
4 ×
Dimensions and weight
Height without stand
Depth without stand
4.63 cm
VESA mounting
400×300
Colour
Colour
Silver
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 65" Samsung QE65QNX1D
Accessories for 65" Samsung QE65QNX1D
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung QE65QNX1D
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65QNX1D
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung QE65QNX1D
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung QE65QNX1D