65" Sony Bravia 9 (K65XR90PAEP)
5 4 ratings
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, HDR10+ and Dolby Vision, local dimming,, 4× HDMI, 2× USB, USB recording, WiFi, Bluetooth, DLNA, game mode, voice control, Apple Airplay 2, Google TV, 70 W speaker(s), DTS:X, DTS Digital Surround, DTS HD and Dolby Atmos, E
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
65" Sony Bravia 9 (K65XR90PAEP) 2,899 € In stock 4 pcs
Buy
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
Mini LED
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Operating system
Operating system
Google TV
Interface Language
Czech, English, Slovak
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Apple TV, Disney+, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Kuki, Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV
Slovak apps
O2 TV, SledováníTV, Voyo
TV functions
SMART functions
ECO mode, Voice control
Gaming features
AMD FreeSync Premium Pro, GAME MODE, Ideal for PlayStation 5, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, DLNA, WiFi
Audio-video connectors
HDMI 2.0, HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
2 ×
Number of HDMI 2.0 ports
2 ×
Data and system connectors
USB
Total number of USB ports
Tuners
Tuner type
DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
45.7 cm
TV weight
67 kg
Base width / leg spacing
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
70 W