BOSCH Professional Workshop radio AKU GPB18V-3C, 0.601.4A3.200 (without AKU)
Radio - classic, FM tuner with 4 presets, power performance: 10W, USB-C, Bluetooth, power supply via battery
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Buy
Specifications
Compare
Radio type
Classic
Usage
Construction, Portable (with handle / compact)
Performance
10 W
Tuner type
FM
Number of presets
4 ×
Basic parameters
Radio type
Classic
Usage
Performance
10 W
Tuner type
FM
Number of presets
4 ×
Design
Connection and playback
Inputs
USB-C
Connectivity
Bluetooth
Features and functions
Equipment
Display
Power Supply
Power Supply
Battery
Dimensions and weight
Width
348 mm
Height
154 mm
Depth
176 mm
Weight
2.1 kg
Colour
Colour
Blue
Battery
Voltage
18 V