Alternative Diet Showroom Bratislava - Nivy

This page includes all products from category Alternative Diet that are in stock in our store Showroom Bratislava - Nivy.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Select a branch or a city
28 Results
4.6 491×
Watch Price/Availability
Mana Powder Choco Mark 8, 430 g
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - complete meal, 430 g, vegan, lactose-free, palm oil-free
  13.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana023
4.6 491×
Watch Price/Availability
Mana Powder Origin Mark 8, 430 g
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - complete meal, 430 g, vegan, lactose-free, palm oil-free
  13.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana022
4.6 491×
Watch Price/Availability
Mana Powder Banana Mark 8, 430 g
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - complete meal, 430 g, vegan, lactose-free, palm oil-free
  13.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana027
4.6 491×
Watch Price/Availability
Mana Powder Strawberry Mark 8, 430 g
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - complete meal, 430 g, vegan, lactose-free, palm oil-free
  13.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana028
4.6 491×
Watch Price/Availability
Mana Powder Berries Mark 8, 430 g
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - complete meal, 430 g, vegan, lactose-free, palm oil-free
  13.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmana026
4.6 121×
Watch Price/Availability
Ehrmann Foodie 400ml, chocolate
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - nutritionally complete food in the form of a chocolate-flavoured drink, 400 ml
  from  2.91 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTehr0013
4.6 121×
Watch Price/Availability
Ehrmann Foodie 400ml, vanilla
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - nutritionally complete food in the form of a vanilla-flavoured drink, 400ml
  from  2.91 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTehr0014
4.6 41×
Watch Price/Availability
yFood This is Food chocolate, 500 ml
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - in a bottle, 1 drink = 1 meal, 30 g of protein, 26 vitamins and minerals, satiates for 3-5 hours, balanced nutrient ratio, low glycaemic index, gluten and lactose free, without added sugar, chocolate flavour
  from  4.74 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTyfoo004
4.6 100×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Beef goulash with potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 369 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2587
4.5 146×
Watch Price/Availability
GymBeam L-Carnitine TABS 90 tbl
Fat burner - carnitine, 90 tablet(s) - 1.29 €/pcs
  12.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym019
4.6 96×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Wild Chicken with Rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 573 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
Discounted -8 % 9.99 € 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2592
4.8 76×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chicken Korma with rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2588
4.6 434×
Watch Price/Availability
GreenFood shaker 300ml
Shaker - with a volume of 0,3l, colour: green
  from  2.23 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0081
4.3 192×
Watch Price/Availability
Stormred Shaker with tray black, 500ml
Shaker - with a volume of 0,5l, colour: black
Great price 5.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgom003
4.5 224×
Watch Price/Availability
GymBeam shaker 750 ml, steel
Shaker - with a volume of 0,75l, colour: silver
  8.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym184
4.8 139×
Watch Price/Availability
Express Menu Chicken on paprika
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 355 kJ, weight 600g - 12.32 €/1 kg
Discounted -9 % 7.39 € 8.19 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem001
4.5 93×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Deer ragout with potato wedges
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 622 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2586
4.6 434×
Watch Price/Availability
GreenFood shaker 500ml
Shaker - with a volume of 0,5l, colour: green
  from  2.23 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0080
4.4 117×
Watch Price/Availability
GymBeam shaker 750 ml, steel white
Shaker - with a volume of 0,75l, colour: white
  8.39 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym005
4.3 496×
Watch Price/Availability
Stormred Shaker blue, 700 ml
Shaker - with a volume of 0,7l, colour: blue
Great price 3.99 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgom005
4.5 15×
Watch Price/Availability
MyProtein Shaker 600 ml clear/black
Shaker - with a volume of 0,6l, colour: black and grey
Amazing Deal 3.29 € Save 4.21 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmyp170
4.2 121×
Watch Price/Availability
Gymbeam Shaker Blend Bottle translucent blue 400 ml
Shaker - with a volume of 0,4l, colour: blue
  3.90 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym512
4.6 108×
Watch Price/Availability
Expres Menu Butter chicken 600 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 557 kJ, weight 600g - 15.15 €/1 kg
  9.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem147
4.8 90×
Watch Price/Availability
GymBeam Blend Bottle translucent-black 700 ml
Shaker - with a volume of 0,7l, colour: black
  4.90 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym510

Products from category Alternative Diet are in stock in these cities and in these branches