Groceries

Groceries – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue

7 reasons to shop for Groceries on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Groceries?

If you're planning to get Groceries, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: Groceries

Are you looking for the best Groceries? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive Groceries

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced Groceries, or choose to sort by price from highest to lowest.

Groceries – main types

Hide description
4,238 Results
4.7 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Tasting party set XXL mix 850g
Gift Box -
Great price 31.91 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_870W01
4.5 25×
Watch Price/Availability
Vilgain Creatine 500 g
Creatine monohydrate - micronized, lactose free, gluten free and vegan, natural, powder, total weight 500 g, storage temperature from 5 to 25 °C - 33.80 €/1 kg
  16.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil044
4.5 44×
Watch Price/Availability
GymBeam BCAA 1500 + Lysine, 300 tabs
Amino Acids - a combination of four essential amino acids, L-Leucine (500 mg), L-Isoleucine (250 mg), L-Valine (250 mg) and L-Lysine HCl (500 mg) in 1 tablet, ideal for athletes, vegan, 300 tablets
  20.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym156
4.6 429×
Watch Price/Availability
Nutrend 100% Whey Protein 2250 g, orange
Protein - whey multi-ingredient, protein: 73 % 75 portions, orange flavour - 1.48 €/portion - from 49.29 €/1 kg
Great price 110.90 € Save 7 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut0294
4.9 171×
Watch Price/Availability
GymBeam Peanut butter 100% crunchy 900g
Nut Cream - crunchy, peanut, natural, 27 g protein per 100 g, 603 kcal per 100 g, weight 900 g - 9.89 €/1 kg
  8.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym008
4.7 23×
Watch Price/Availability
Bery Jones Chocolate porridge with hazelnuts gluten free 500g
Porridge , energy value per 100g: 434,6 kcal
Great price 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B05
4.8 30×
Watch Price/Availability
Bery Jones Freeze-dried raspberries in milk chocolate 250g
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried raspberries full of flavour and aroma, coated in a thick layer of smooth milk chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 25%, a perfect combination of sweetness and fruity freshness, a treat for children and adults alike, practical resealable packaging - 39.16 €/1 kg
Great price 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B03
Watch Price/Availability
Fine Gusto flavour mix 2 x 100g
Dried Meat Beef - from 7.80 €/pcs - from 91.75 €/1 kg
  from  15.59 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfg1006xbun
Watch Price/Availability
Fine Gusto beef 2 x 100g
Dried Meat Beef - from 7.86 €/pcs - from 92.50 €/1 kg
  from  15.71 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfg1006bun
4.7 69×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dates Deglet Nour BIO 500g
Dried Fruit - dates, 500 g - 12.98 €/1 kg
Great price 6.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery224
4.6 217×
Watch Price/Availability
GymBeam Creatine Performance 400 g, watermelon
Creatine monohydrate - standard, vegan, flavoured, powder
  16.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym535
4.8 95×
Watch Price/Availability
Alpro oat drink TASTES AS GOOD - Rich & Creamy 3,5%
Plant-based Drink - oat, with flavour of natural - from 3.90 €/1 l
  from  2.92 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTdan0065
4.8 76×
Watch Price/Availability
Kompava LactoFree 90, 500g, chocolate
Protein - whey isolate, protein: 94 % 16 portions, chocolate flavour - 1.93 €/portion - from 61.80 €/1 kg
Great price 30.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkomp008
4.8 126×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Bueno 220g
Nut Cream - smooth, hazelnut, strawberry flavour, 11 g protein per 100 g, 514 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 220 g - 44.95 €/1 kg
  9.89 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT16518
4.4 136×
Watch Price/Availability
Bery Jones Pistachios shelled 500g
Nuts - shelled pistachios, 500 g - 43.80 €/1 kg
Great price 21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery029
4.7 73×
Watch Price/Availability
Bery Jones Papaya slices without SO2 500g
Dried Fruit - papaya, 500 g - 21.80 €/1 kg
Great price 10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery074
4.4 50×
Watch Price/Availability
GymBeam Nero, 120 capsules
Fat burner - carnitine, 120 tablet(s) - 0.14 €/pcs
  16.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym138
3.6 63×
Watch Price/Availability
GymBeam Protein Vegan Blend 1000 g, chocolate
Protein -, chocolate flavour - 0.69 €/portion - from 22.90 €/1 kg
  22.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym042
4.3 192×
Watch Price/Availability
Stormred Shaker with tray black, 500ml
Shaker - with a volume of 0,5l, colour: black
Great price 5.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgom003
4.7 313×
Watch Price/Availability
Emco Mind protein with chocolate 500g
Muesli - - 10.78 €/1 kg
  5.39 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTem064
4.7 37×
Watch Price/Availability
Bery Jones Lyophilised strawberries in dark chocolate 250g
Freeze-Dried Fruit - intense and balanced combination of flavours, freeze-dried strawberries retain their colour, taste and nutritional values, thick layer of dark chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 38%, natural crunchiness and fruity freshness, practical resealable packaging - 37.96 €/1 kg
Great price 9.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_250B01
4.9 69×
Watch Price/Availability
Vilgain Organic Olive Oil Extra virgin spray 200 ml
Oil - cold-pressed, extra virgin cooking oil - 43.95 €/1 l
  8.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil043
4.8 89×
Watch Price/Availability
GRIZLY Chia seeds 500 g
Seeds - chia, - 8.98 €/1 kg
  4.49 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz094
4.7 418×
Watch Price/Availability
GymBeam Crea7in 600 g, lemon lime
Creatine - complex, micronized, gluten free and vegan, flavoured, powder, total weight 600 g - 46.50 €/1 kg
  27.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym061
 
In the category Groceries on Alza.sk, we currently have a total of 4246 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.