Most expensive permanent Hair Colour Wella

This page includes the most expensive permanent Hair Colour Wella, or more specifically all products from the category permanent Hair Colour Wella sorted from the most expensive to the cheapest. This way, the most luxurious pieces can stand out. At the moment, the most expensive product is WELLA colour Perfect 6/0 Dark Blonde 135 ml, which costs 7.49 € incl. VAT. Check it out, you may like it. Or you’ll get inspired.
18 Results
4.0 13×
Watch Price/Availability
WELLA colour Perfect 6/0 Dark Blonde 135 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: comprehensive dyeing and root or grey coverage - 5.55 €/100 ml
  7.49 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL9855
4.0 13×
Watch Price/Availability
WELLA colour Perfect 1/0 Black 135 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: comprehensive dyeing and root or grey coverage - 5.40 €/100 ml
  7.29 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL9861
4.0 13×
Watch Price/Availability
WELLA colour Perfect 9/0 Ultra Light Blonde 135 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: comprehensive dyeing and root or grey coverage - 5.33 €/100 ml
  7.19 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL9865
4.0 13×
Watch Price/Availability
WELLA colour Perfect 8/0 Light Blonde 135 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: comprehensive dyeing and root or grey coverage - 4.96 €/100 ml
  6.69 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL9857
4.0 13×
Watch Price/Availability
WELLA colour Perfect 8/1 Light Ash Blonde 135 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: comprehensive dyeing and root or grey coverage - 4.96 €/100 ml
  6.69 €
Currently Unavailable
Order Code: KSVL9853
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 8/1 ash blonde 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 4.26 €/100 ml
Discounted -14 % 4.69 € 5.49 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5854
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 5/0 light brown 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 4.26 €/100 ml
Discounted -14 % 4.69 € 5.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5841
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 9/0 ultra light blonde 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: comprehensive dyeing and colour brightening - 3.90 €/100 ml
  4.29 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5857
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 8/0 light blonde 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.90 €/100 ml
  4.29 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5853
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 7/3 hazelnut 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.90 €/100 ml
  4.29 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5851
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 5/4 maroon 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.90 €/100 ml
  4.29 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5842
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 4/0 medium brown 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.90 €/100 ml
  4.29 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5840
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 2/0 black 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: comprehensive dyeing and colour brightening - 3.90 €/100 ml
  4.29 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5837
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 10/0 extra light blonde 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: lightening - 3.90 €/100 ml
  4.29 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5834
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 9/3 golden blonde 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.72 €/100 ml
  4.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5859
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 77/44 fiery red 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.72 €/100 ml
  4.09 €
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5852
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 7/0 medium blonde 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.72 €/100 ml
Amazing Deal 4.09 €
Currently Unavailable
Order Code: KSVL5850
4.7 69×
Watch Price/Availability
WELLA Wellaton 66/46 red cherry 110 ml
Hair Dye permanent, cream, , application method: colour brightening - 3.72 €/100 ml
  4.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSVL5849
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap permanent Hair Colour Wella Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive permanent Hair Colour Wella