ASUS Transformer Book T300CHI-FH014H
Notebook
Code:  AR0000482 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Specifications
Size of operational RAM
7.81 GB
Processor frequency
1.4 GHz (1,400 MHz)
Display size
12.5"
Storage capacity (total)
128 GB
Processor type
Intel Core M
Display
Display size
12.5"
Processor
Processor type
Intel Core M
Number of processor cores
2 ×
Processor frequency
1.4 GHz (1,400 MHz)
Cache processor
4 MB
Memory
Size of operational RAM
7.81 GB
Memory frequency
1,600 MHz (1.6 GHz)
Operating system
Operating system
Windows 8.1
Hard drive
Storage capacity (total)
128 GB
Battery
Battery capacity
32 Wh
Number of cells
2pc(s)
Weight
Weight
1.45 kg
Dimensions
Width
317 mm
Depth
191 mm