LG U series 14UD530-GX30K
Notebook
Code:  AR0007955 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
LG U series 14UD530-GX30K
Specifications
Size of operational RAM
3.91 GB
Processor frequency
1.7 GHz (1,700 MHz)
Display size
14"
Storage capacity (total)
500 GB
Number of processor cores
2 ×
Display
Display size
14"
Processor
Number of processor cores
2 ×
Processor frequency
1.7 GHz (1,700 MHz)
Cache processor
3 MB
Memory
Size of operational RAM
3.91 GB
Memory frequency
1,600 MHz (1.6 GHz)
Hard drive
Storage capacity (total)
500 GB
Drive interfaces
Serial ATA III
Weight
Weight
1.6 kg
Dimensions
Width
333 mm
Depth
228 mm