LG U series 14UD530-KX50K
Notebook
Code:  AR0007959 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
LG U series 14UD530-KX50K
Specifications
Size of operational RAM
3.91 GB
Processor frequency
1.6 GHz (1,600 MHz)
Display size
14"
Storage capacity (total)
628 GB
Number of processor cores
2 ×
Display
Display size
14"
Processor
Number of processor cores
2 ×
Processor frequency
1.6 GHz (1,600 MHz)
Cache processor
3 MB
Memory
Size of operational RAM
3.91 GB
Memory frequency
1,600 MHz (1.6 GHz)
GPU series/model
Graphics card series
NVIDIA GeForce
Hard drive
Storage capacity (total)
628 GB
Drive interfaces
Serial ATA III
Weight
Weight
1.6 kg
Dimensions
Width
333 mm
Depth
228 mm