Pioneer TS-A2000LB
Car Subwoofer - effective power (RMS) 250 W, peak power 700 W, frequency from 25 to 1400 Hz, sensitivity 84 dB/mW, impendance 2 Ohm, RCA - Cinch connection type, speaker diameter 200 mm, weight 4960 g
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Buy
Pioneer TS-A2000LB
Specifications
Compare
Connection
Connection type
RCA - Cinch
Characteristics
Maximum power (Peak)
700 W
Frequency from
25 Hz
Frequency up to
1,400 Hz
Sensitivity
84 dB/mW
Impedance
2 Ohm
Dimensions
Speaker diameter
200 mm