ASUS Transformer AiO P1801-B123K
4.5 2 ratings
All In One PC
Code:  TA083q Producer's Website:
Specifications
Processor series
Intel Core i7
Assembly type
All-in-one PC
Display size
18.4" (46.74 cm)
Resolution
1920 × 1080 px
Processor frequency
3.4 GHz (3,400 MHz)
Use
Assembly type
Display
Display size
18.4" (46.74 cm)
Resolution
1920 × 1080 px
Processor
Processor series
Intel Core i7
Processor frequency
3.4 GHz (3,400 MHz)
Processor cache
8 MB
Core boost frequency
3.9 GHz (3,900 MHz)
Max TDP
77 W
GPU series/model
Graphics card series
NVIDIA GeForce
Graphics card
Graphics card memory
2 GB
Number of stream processors
384×
Motherboard
Socket
Intel 1155
Hard Drive
Storage capacity (total)
2,000 GB (2 TB)
Equipment
Basic equipment
Bluetooth, Memory Card Reader, Opticl drive, Touch display, TV Tuner, Webcam, Wi-Fi
WiFi
WiFi 802.11b, WiFi 802.11g
Colour and design
Colour
Black
PSU
PSU
180 W
Outputs
USB 2.0
1 ×
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0)
4 ×
Graphics
HDMI
Other
LAN
Case
Width
466 mm
Height
376 mm
Depth
162 mm