Electric Toothbrushes TrueLife

Electric Toothbrushes TrueLife – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue

7 reasons to shop for Electric Toothbrushes TrueLife on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Electric Toothbrushes TrueLife?

If you're planning to get Electric Toothbrushes TrueLife, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Electric Toothbrushes TrueLife – main types

Hide description
92 Results
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100 black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
-6 % off new 43.90 € New 46.90 €
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS884
4.9 44×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Junior-series heads Soft white 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 3.65 €/1 pc(s)
-5 % off new 7.29 € New 7.69 €
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH608
4.4 29×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C200
Electric Flosser - 5 programs, 4 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
-7 % off new 62.90 € New 68 €
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS95
4.8 33×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV Heads White Whiten 8 Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 8 pc(s) in package - 2.49 €/1 pc(s)
-16 % off new 19.90 € New 23.90 €
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH189
4.4 30×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - Whiten Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 3 pc(s) in package - 4.30 €/1 pc(s)
-13 % off new 12.90 € New 14.90 €
Buy
Unsealed - in stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH825
4.8 9×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush T-series heads Standard white 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 4.55 €/1 pc(s)
-8 % off new 9.09 € New 9.96 €
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH585
5.0 1×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Station S800 UV
Electric Flosser - 2 programs, 6 nozzle(s) per pack, 840ml tank, timer, water flow rate regulation and the handwheel, power: battery-powered
New arrival 79.59 €
Buy
In stock 2 pcs
Order Code: TRLES1205
5.0 5×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Whiten Duo Pack
Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - from 7.45 €/1 pc(s)
  from  9.92 €
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: TRLNH631
4.3 14×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Travel Case White
Toothbrush Cover - White travel case for the TrueLife SonicBrush Compact sonic brush.
  8.69 €
Currently Unavailable
Order Code: ELEPO369
4.0 7×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Charging Base Black
Charging Stand Black charging station for TrueLife SonicBrush Compact.
  12.90 €
Currently Unavailable
Order Code: ELENS420
4.9 100×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads White Standard
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - from 4.25 €/1 pc(s)
  from  6.79 €
Currently Unavailable
Order Code: ELENN617
3.7 18×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV Heads White Sensitive 8 Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 8 pc(s) in package - 1.81 €/1 pc(s)
Amazing Deal 14.51 € Save 13.18 €
Currently Unavailable
Order Code: TRLNH172
4.4 53×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Clean-series Standard white 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Clean, sonic type, 2 pc(s) in package - 4.15 €/1 pc(s)
  8.29 €
Currently Unavailable
Order Code: TRUnhh82
3.8 4×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Slim-series heads Standard white 2 pack
Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 4.05 €/ks - from 4.05 €/1 pc(s)
Great price 8.10 €
Currently Unavailable
Order Code: TRUNH79
4.7 16×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station Standard Jet
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss Station, oral irrigators, 4 pc(s) in package - from 1.35 €/1 pc(s)
  from  4.67 €
Currently Unavailable
Order Code: TRUNH389
4.8 19×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss C-series jets Dental Plaque 4 pack
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 4 pc(s) in package - 2.05 €/1 pc(s)
  8.19 €
Currently Unavailable
Order Code: TRLNH653
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Sensitive Plus black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - from 5.95 €/1 pc(s)
  from  8.33 €
Currently Unavailable
Order Code: TRLNH056
4.4 18×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss Station, oral irrigators, 4 pc(s) in package - from 1.35 €/1 pc(s)
  from  4.67 €
Currently Unavailable
Order Code: TRUNH402
5.0 4×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K150 UV Travel Case Black
Toothbrush Cover travel case for TrueLife SonicBrush K150 UV
  7.49 €
Currently Unavailable
Order Code: TRLPR561
5.0 5×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station Orthodontic Jet
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss Station, oral irrigators, 4 pc(s) in package - from 1.31 €/1 pc(s)
  from  4.54 €
Currently Unavailable
Order Code: TRUNH396