SCHEPPACH Příklepový vrtací šroubovák AKU 20V IXES, nabíječka BC-CD60-X-SET S (1 × 2 Ah)
Drill Driver
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Buy
Specifications
Compare
Battery
Number of batteries
1
Battery voltage
20 V
Battery capacity
2 Ah (2,000 mAh)
Performance
Max. speed
1,600 rev/min
Max. torque
60 Nm
Max. impacts per minute
24,000
Features
Features
Ergonomic handle, LED light, Speed control
Min. chuck range
1.5 mm
Max. chuck size
13 mm
Number of speeds
2
Weight
Weight
2.1 kg
Included
Included
Charger, Hanging loop
Usage
Product type
device
Category
Workshop tools
Battery
Capacity
2 Ah
Voltage
20 V
Battery mode
Scheppach 20V IXES