MakTrade MF300C-25 all-metal duct fan, 250 V , 90 W, 1220 cm3
Bathroom Exhaust Fan with diameter of 300 mm, maximum airflow 2072,82 m3/h, input power 90 W, noise level of 62 dB, number of speeds 1, silver colour
Warranty 24 months Code:  MAKven0009
Buy
Specifications
Compare
Construction
pipe
Technology
Bladed
Power Supply
Mains-powered
Power consumption
90 W
Number of speeds
1
Type
Construction
pipe
Technology
Bladed
Power Supply
Mains-powered
Technical specification
Power consumption
90 W
Number of speeds
1
Airflow
2,072.82 m3/h
Noise
Maximum loudness
62 dB
Minimum Noise
62 dB
Features
Functions
Air cleaning
Features
Protection against overheating
Control
Mechanical
Dimensions and weight
Max. height
31.5 cm
Width
31.5 cm
Depth
25 cm
Blade diameter
30 cm
Weight
3.9 kg
Power outlet type
Country
Austria, Czechia, Germany, Hungary, Poland, Slovakia
Type
Technical specification
90 W
Airflow
2,072.82 m3/h
Connection diameter
Connection diameter
300 mm
Functions
Air cleaning
Protection against overheating
Colour
Colour
Silver
Dimensions and weight
Height
Width
Depth
25 cm
Blade diameter
30 cm
Weight
3.9 kg
More Specifications
MAREX TRADE s.r.o., K Šeberáku 180/1, 14800 Praha- 4 Kunratice, [email protected], +420 607 032 153
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for MakTrade MF300C-25 all-metal duct fan, 250 V , 90 W, 1220 cm3