MakTrade MF300G25B multipurpose fan, 230 V, 90 W, 1220 m3, black matt
Bathroom Exhaust Fan with diameter of 300 mm, maximum airflow 2072,82 m3/h, input power 90 W, noise level of 58 dB, number of speeds 1, silver colour
Warranty 24 months Code:  MAKven0003
Buy
Specifications
Compare
Construction
pipe
Technology
Bladed
Power Supply
Mains-powered
Power consumption
90 W
Number of speeds
1
Type
Construction
pipe
Technology
Bladed
Power Supply
Mains-powered
Technical specification
Power consumption
90 W
Number of speeds
1
Airflow
2,072.82 m3/h
Noise
Maximum loudness
58 dB
Minimum Noise
58 dB
Features
Functions
Air cleaning
Features
Protection against overheating
Control
Mechanical
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Max. height
35 cm
Width
35 cm
Depth
16.6 cm
Blade diameter
30 cm
Weight
4.5 kg
Power outlet type
Country
Austria, Czechia, Germany, Hungary, Poland, Slovakia
Type
Technical specification
90 W
Airflow
2,072.82 m3/h
Connection diameter
Connection diameter
300 mm
Functions
Air cleaning
Protection against overheating
Silver
Dimensions and weight
Height
Width
Depth
16.6 cm
Blade diameter
30 cm
Weight
4.5 kg
More Specifications
MAREX TRADE s.r.o., K Šeberáku 180/1, 14800 Praha- 4 Kunratice, [email protected], +420 607 032 153
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for MakTrade MF300G25B multipurpose fan, 230 V, 90 W, 1220 m3, black matt