McLED Power supply longevity 500 W, DC12V/41.67A, IP67, aluminium
Power Supply switching, direct output, voltage 12 V, maximum power output 500 W, with power cable of 25 cm length, primarily designed for LED strips/panels
Warranty 24 months Code:  NAPmc032
Buy
Specifications
Type
Switching
Construction
LED driver
Primarily intended for
LED strips/panels
Type of current
Direct
Maximum voltage
12 V
Type
Switching
Construction
LED driver
Usage
Primarily intended for
LED strips/panels
Output characteristic
Type of current
Direct
Maximum voltage
12 V
Maximum power
500 W
Features
Features
More outputs
Cable length
25 cm
Dimensions and weight
Width
250 mm
Height
94 mm
Depth
273 mm
Weight
1,670 g
More Specifications
McLED s.r.o., Vídeňská 185, 252 50 Vestec, Czech Republic, +420 220 184 220, [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for McLED Power supply longevity 500 W, DC12V/41.67A, IP67, aluminium