27" AOC Q27G41ZDF
4.9 7 ratings
Monitor - QD-OLED, Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 240 Hz, Anti-Glare display, 10 bit, 0,03 ms, Adaptive-Sync, HDMI and DisplayPort, VESA
Buy with code ALZADNI5
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" AOC Q27G41ZDF
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
OLED
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
OLED
Panel type
QD-OLED
Refresh rate
240 Hz
Response time
0.03 ms
Maximum brightness
400 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface
headphone input
HDMI
1 ×
DisplayPort
1 ×
Colour gamut
Adobe RGB
98 %
sRGB
147.6 %
Colour
Colour
Black, Red
Dimensions and weight
Width
Height
Depth
Weight
4.95 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI
Warranty
Extended warranty
Pick-up & Return
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
21 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
21 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
E
Standby consumption
0.3 W
Maximum power consumption
21 W
Typical power consumption
21 W
More Specifications
Note:
Questions and answers: 27" AOC Q27G41ZDF
Accessories for 27" AOC Q27G41ZDF
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" AOC Q27G41ZDF
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" AOC Q27G41ZDF
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" AOC Q27G41ZDF
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" AOC Q27G41ZDF