40" Blaupunkt 40FCT6000S
4.6 20 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART LED, 102cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, Tizen OS, VESA 200×200, 12 W speaker(s), E
Buy with code ALZADNI15
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
40" Blaupunkt 40FCT6000S 197.90 € In stock > 5 pcs
Buy
40" Blaupunkt 40FCT6000S
Specifications
Compare
Diagonal
40 " (101.6 cm)
Display resolution
1920 × 1080
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
40 " (101.6 cm)
Display resolution
1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
Tizen OS
Interface Language
Czech, English, German, Slovak
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Disney+, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Oneplay, Prima+, Vodafone TV
Slovak apps
O2 TV, Voyo
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
Audio-video connectors
HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
2 ×
Number of HDMI 2.0 ports
2 ×
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
Dimensions and weight
TV width
89.3 cm
TV height
56.1 cm
TV depth
19.8 cm
TV weight
5.6 kg
Height without stand
50.9 cm
Depth without stand
8.2 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
12 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
37 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
46 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
37 W
Typical power consumption
37 W
Power outlet type
Country
Austria, Czechia, Germany, Hungary, Slovakia
More Specifications
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 40" Blaupunkt 40FCT6000S
Accessories for 40" Blaupunkt 40FCT6000S
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 40" Blaupunkt 40FCT6000S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 40" Blaupunkt 40FCT6000S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Blaupunkt 40FCT6000S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Blaupunkt 40FCT6000S