43" CHiQ L43QM10V
4.8 27 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART LED, 109cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10 and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, Bluetooth, DLNA, Chromecast, voice control, Google Assistant, Google TV, VESA 200×200, 16 W speaker(s), E
Buy with code ALZADNI25
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
43" CHiQ L43QM10V 274.90 € Unsealed - in stock 3 pcs
Buy
43" CHiQ L43QM10V
43" CHiQ L43QM10V is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
1920 × 1080
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Maximum brightness
250 nt
Colour depth
8
Operating system
Operating system
Google TV
Interface Language
Czech, English, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max, NETFLIX, YouTube
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
SMART functions
Voice control
Connectivity
Audio-video connectors
HDMI 1.4 and older
Total number of HDMI ports
3 ×
Audio connectors
Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
TV weight
5.5 kg
Height without stand
Depth without stand
7.1 cm
Base width / leg spacing
90 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
16 W
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
42 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
E
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
42 W
Typical power consumption
42 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
CHiQ, Changhong Europe Electric s.r.o., Severní 2439, 288 02 Nymburk, [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Accessories for 43" CHiQ L43QM10V