49" Philips 49M2C8900 OLED Gaming
4.6 15 ratings
Monitor - QD-OLED, curved, Dual QHD 5120 × 1440 (32:9), 240 Hz, Anti-Glare display, 10 bit, 0,03 ms, G-Sync, FreeSync and FreeSync Premium, adjustable height, Power Delivery max. 45 W, speakers, HDMI, USB-C and DisplayPort, VESA
Buy with code ALZADNI15
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
49" Philips 49M2C8900 OLED Gaming 999 € In stock > 5 pcs
Buy
Specifications
Compare
Diagonal
49" (124.46 cm)
Resolution Type
Dual QHD
Resolution
5120 × 1440
Construction
Angled
Panel technology
OLED
Display diagonal and resolution
Diagonal
49" (124.46 cm)
Resolution Type
Dual QHD
Resolution
5120 × 1440
Construction
Angled
Panel and screen technology
Panel technology
OLED
Panel type
QD-OLED
Refresh rate
240 Hz
Response time
0.03 ms
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Technology
FreeSync, FreeSync Premium, G-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Widescreen
Aspect Ratio
32:9
Backlight and colour
Colour depth
10 bit
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI, USB-C
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface standards
USB 2.0
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
USB-C
1 ×
USB
2 ×
Colour gamut
Adobe RGB
125.2 %
sRGB
153.1 %
Colour
Colour
White
Dimensions and weight
Width
112 cm
Height
52.3 cm
Depth
30 cm
Weight
14.5 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI, USB-C
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
163.35 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Questions and answers: 49" Philips 49M2C8900 OLED Gaming
Accessories for 49" Philips 49M2C8900 OLED Gaming