50" Samsung UE50U8072H
Television - SMART LED, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, F
Add to list
50" Samsung UE50U8072H 399 € Expected June 2026
50" Samsung UE50U8072H
Diagonal
50 " (127 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
TV depth
7.64 cm
TV weight
8.4 kg
Height without stand
Depth without stand
7.64 cm
Base width / leg spacing
74.7 cm
Package width
Package height
74.3 cm
Package weight
11.7 kg
Colour
Black, Silver
Energy efficiency class in SDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Typical power consumption
65 W
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" Samsung UE50U8072H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Samsung UE50U8072H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" Samsung UE50U8072H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Samsung UE50U8072H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Samsung UE50U8072H