65" Samsung UE65M80H
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Tizen OS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround, D
Price with Cashback
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Watch Availability
Add to list
65" Samsung UE65M80H 799 € Expected June 2026
Buy
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
65" Samsung UE65M80H
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Mini LED
Interface Language
Czech, German, Hungarian, Slovak
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 6E
Audio-video connectors
HDMI s eARC
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
CI+, USB
TV weight
14 kg
Base width / leg spacing
Package width
Package height
93 cm
Box depth
Package weight
19.8 kg
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Energy efficiency class in SDR mode
D
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
170 W
Typical power consumption
65 W
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 65" Samsung UE65M80H
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung UE65M80H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Samsung UE65M80H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung UE65M80H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung UE65M80H