27" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG
4.7 60 ratings
Monitor OLED - Quad HD 2560 × 1440 (16:9), 240 Hz, glossy display, 10 bit, 0,03 ms, G-Sync Compatible, adjustable height, pivot, HDR, HDMI and DisplayPort, USB data interface, VESA
Buy with code ALZADNI5
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
27" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG 539 € In stock > 5 pcs
Buy
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel technology
OLED
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Straight
Panel and screen technology
Panel technology
OLED
Refresh rate
240 Hz
Response time
0.03 ms
Maximum brightness
450 cd/m2
Native contrast
Surface display
Glossy
Technology
G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface
USB
Data interface standards
USB 3.2 Gen 1
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
USB 3.2 Gen 1
2 ×
USB
Colour gamut
sRGB
135 %
Features and functions
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
60.5 cm
Height
36.8 cm
Depth
5 cm
Weight
6.7 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy efficiency class in HDR mode
F
Standby consumption
0.5 W
Typical power consumption
25 W
More Specifications
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Note:
Questions and answers: 27" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG
Accessories for 27" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG