Acer Aspire 14 Steel Gray Metallic (A14-51M-59K1)
+ predĺžená záruka na 3 roky po registrácii na www.acer.cz
Laptop - Intel Core 5 120U, 14" IPS anti-glare 1920 × 1200, RAM 16GB LPDDR5, Intel, SSD 512GB, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, fingerprint reader, WiFi, Bluetooth, 3-cell battery, Windows 11 Home
The product is localised for SK
Code:  NC028h0c4v4h Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Acer Aspire 14 Steel Gray Metallic (A14-51M-59K1) Discontinued
Processor model number
Intel Core 5 120U
Processor frequency
1.4 GHz (1,400 MHz)
Display size
14"
Equipment
Backlit keyboard, Fingerprint Reader, Operating system
Processor
Processor type
Intel Core 5
Intel processor generation
Raptor Lake (Gen 13)
Processor model number
Intel Core 5 120U
Number of processor cores
10 ×
Processor frequency
1.4 GHz (1,400 MHz)
Core boost frequency
5 GHz (5,000 MHz)
Cache processor
12 MB
Memory type
LPDDR5
GPU series/model
Graphics card series
Intel
Equipment
Webcam
1,080 px
Battery capacity
50 Wh
Charging power
65 W
Maximum battery capacity
10 h
Weight
1.5 kg
Interface
Data
Thunderbolt 4, USB-C
Graphical output ports
DisplayPort, HDMI, USB-C
Audio
Headphone input, Microphone input
Bluetooth
Bluetooth v5.3
WiFi
802.11ax (6GHz)
WiFi version
WiFi 6E
Width
318.5 mm
Maximum height
18.9 mm
Depth
225.5 mm