Carspa CAR300U-24 24V/230V+ USB 300
4.4 9 ratings
Voltage Inverter voltage change from 12 V to 230 V and 24 V to 230 V - suitable for connection to car battery, continuous output power 400 W, peak performance 800 W, modified sine wave, 1 socket, softstart, surge protection, overheat protection and USB connector included
Carspa CAR300U-24 24V/230V+ USB 300 52.03 € In stock > 5 pcs at the supplier's
Buy
Specifications
Voltage change
12 V to 230 V, 24 V to 230 V
Connection
car battery
Continuous output power
400 W
Peak performance
800 W
Sine wave
modified
Usage
Voltage change
12 V to 230 V, 24 V to 230 V
Features
Connection
car battery
Continuous output power
400 W
Peak performance
800 W
Sine wave
modified
Number of sockets
1 pc(s)
Other accessories
Overheat protection, Softstart, Surge protection, USB connector
Input voltage
Input voltage
12 V, 24 V
Output voltage
Output voltage
230 V
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: Carspa CAR300U-24 24V/230V+ USB 300
Accessories for Carspa CAR300U-24 24V/230V+ USB 300