Carspa CAR300U-24 24V/230V+USB 300
4.6 9 ratings
Voltage Inverter voltage change from 24 V to 230 V - do commercial vehicle, suitable for connection to car battery, continuous output power 300 W, peak performance 600 W, modified sine wave, 1 socket, USB connector included, dimensions 5.5 × 10.2 × 16 cm (H×W×D), weight 0.63 kg
Warranty 24 months Code:  AUPR17274
Carspa CAR300U-24 24V/230V+USB 300 33.40 € In stock > 5 pcs at the supplier's
Buy
Specifications
Suitable for
Commercial vehicle
Voltage change
24 V to 230 V
Connection
car battery
Continuous output power
300 W
Peak performance
600 W
Usage
Suitable for
Commercial vehicle
Voltage change
24 V to 230 V
Features
Connection
car battery
Continuous output power
300 W
Peak performance
600 W
Sine wave
modified
Number of sockets
1 pc(s)
Other accessories
USB connector
Input voltage
Input voltage
24 V
Output voltage
Output voltage
230 V
Dimensions and weight
Height
5.5 cm
Width
10.2 cm
Depth
16 cm
Weight
0.63 kg
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: Carspa CAR300U-24 24V/230V+USB 300
Accessories for Carspa CAR300U-24 24V/230V+USB 300