Rosefield Ladies Duotone Ring JRDD52D-J1262
Ring - for women, size: 52 mm, gold-plated, without casting, material: stainless steel, weight: 3,3 g
Buy
Specifications
Compare
Usage
Women's
Material
Stainless steel
Weight of jewellery
3.30 g
Surface finish
Gilding, Glossy
Encrustation
Without casting
Usage
Women's
Material
Stainless steel
Weight of jewellery
3.30 g
Surface finish
Gilding, Glossy
Encrusted with gems
Encrustation
Without casting
Size
Size
5.2 cm (52 mm)
Type of jewellery
Type of jewellery
Ring
Type
Type
Simple
Gilding
Stones
Ring size
Circumference (size)
52 mm
Inner diameter
16.5 mm
More Specifications
Rosefield Watches, Kerkstraat 310, 1017HC Amsterdam, Netherlands https://eu.rosefieldwatches.com/
Note:
Alza.cz is registered at the Assay Office.
Variants Rosefield Ladies Duotone Ring JRDD48D-J1260:
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Rosefield Ladies Duotone Ring JRDD56D-J1263
Ring - for women, size: 56 mm, gold-plated, without casting, material: stainless steel, weight: 3,3 g