Groceries

Groceries – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue

7 reasons to shop for Groceries on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Groceries?

If you're planning to get Groceries, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: Groceries

Are you looking for the best Groceries? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive Groceries

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced Groceries, or choose to sort by price from highest to lowest.

Groceries – main types

Hide description
4,254 Results
4.5 245×
Watch Price/Availability
MyProtein FlavDrops 50 ml, chocolate
Sweetener - Sucralose and Flavor Drops, liquid, chocolate flavor, volume 50 ml
  6.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmyp061
4.4 67×
Watch Price/Availability
Nutrend PUMP 225 g, berry splash
Pre-Workout Supplement - kicker, use: before training, Berry splash flavour, weight: 225 g - 1.99 €/pcs - from 88.44 €/1 kg
  19.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut11491
4.6 187×
Watch Price/Availability
Indiana Beef Peppered 90g
Dried Meat Beef - from 120.11 €/1 kg
  from  9.72 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTps0150
4.7 31×
Watch Price/Availability
Extrifit Hardcore Gain 21 3000 g chocolate
Gainer -, energy value: 83,41kcal/100g - 13.97 €/1 kg
  41.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPText207
4.8 11×
Watch Price/Availability
Extrifit HMB Power 180 cps
Anabolizer - HMB, for use after training, unflavoured
  16.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPText205
4.7 84×
Watch Price/Availability
Grizly Salted Caramel by @mamadomisha 250 g
Nut Cream - smooth, peanut, salted caramel flavour, 18.1 g protein per 100 g, 568.38 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 33.96 €/1 kg
  8.49 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz001
4.4 12×
Watch Price/Availability
Zerex Assassin for weight loss, 60 capsules
Fat burner - carnitine, natural - 0.52 €/pcs
  30.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTzere007
4.8 46×
Watch Price/Availability
English Tea Shop Gift Collection Super Goodness Pyramids 24g, 12 pcs organic ETS12
Tea - organic, British brand, gift set, 6 flavours, tea mix - 0.76 €/pcs - from 378.75 €/1 kg
  9.09 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETSCJ871
4.3 122×
Watch Price/Availability
GymBeam Thor Fuel + Vitargo 600 g, watermelon
Pre-Workout Supplement - kicker, use: before training, melon flavour, weight: 600 g - 34.83 €/1 kg
  20.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym026
5.0 34×
Watch Price/Availability
GymBeam Cashew Butter 340g
Nut Cream - smooth, cashew, natural, 21 g protein per 100 g, 566 kcal per 100 g, weight 340 g - 29.12 €/1 kg
  9.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym012
4.8 79×
Watch Price/Availability
Nutrend Isodrinx TABS, 12 tablets, raspberry
Energy tablets - ; energy values per 100g: 307 kcal; ingredients per 100g: fats 0g, saturated fats 0g, carbohydrates 64,5g, sugars 61,3g, fibre 0g, proteins 0g, salt 8,5g - from 0.46 €/tablet
  from  5.50 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut11331
4.8 30×
Watch Price/Availability
. pepper field Kampot pepper black, red and white (3 × 50 g)
Pepper - Black, red and white, in a bag, resealable packaging, weight 150 g, 3 pieces in the package - 206 €/1 kg
  30.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpep012
4.5 30×
Watch Price/Availability
Kompava LactoFree 90, 1000 g, chocolate
Protein - whey, Isolate, 94.22% protein, 33 servings, flavour chocolate - 1.54 €/portion - from 50.90 €/1 kg
  50.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkomp016
4.7 82×
Watch Price/Availability
GRIZLY Fitness mix 500 g
Nuts - natural almond, cashew and hazelnut, 500 g - 15.78 €/1 kg
  7.89 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgriz023
4.8 28×
Watch Price/Availability
GymBeam Citrulline 120 caps
Amino Acids - Citrulline, unflavoured, 120 capsules
  11.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym410
4.3 18×
Watch Price/Availability
PROMiXX Pro Rechargeable - Stainless steel 600 ml
Shaker - with a volume of 0,6l, colour: grey
  57.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Promi012
4.8 56×
Watch Price/Availability
GymBeam Taurine 250 g
Pre-Workout Supplement - - from 23.60 €/1 kg
  from  5.41 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym123
4.7 112×
Watch Price/Availability
GymBeam Peanut Butter 100% smooth 340g
Nut Cream - smooth, peanut, natural, 27 g protein per 100 g, 603 kcal per 100 g, weight 340 g - 11.47 €/1 kg
  3.90 €
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym009
3.9 45×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Vegan protein 750g, chocolate
Protein -, chocolate flavour - 0.90 €/portion - from 35.87 €/1 kg
  26.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0055
4.5 25×
Watch Price/Availability
Amix Nutrition Tribu 90% ZMA, 90 tablets
Tribulus - a combination of extract of St. John's wort (1,000 mg), zinc (2.5 mg) and magnesium (37.5 mg) in 1 tablet, contains vitamin B6, 4 × 90 tablets
  27.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTami0062
4.6 44×
Watch Price/Availability
Pulse Performance Electrolytes 220 g, Lemon Lime
Electrolytes - fast hydration during activity, with a lemon-line flavor, sodium 650 mg, potassium 200 mg, calcium 100 mg, magnesium 150 mg, vitamin C 80 mg, Vitamin B6 1.4 mg - 0.23 €/pcs - from 99.55 €/1 kg
  21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpupe004
4.3 37×
Watch Price/Availability
MaximusFit Electrolyte Powder Sachets Mix, Forest Fruit
Electrolytes - for quick hydration, dextrose + sodium citrate, 6 minerals + vitamins C, D, B complex, theobromine, forest fruits, 30 bags - 85.88 €/1 kg
  21.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmafi006
4.3 9×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Tasting Set Big Bestseller
Gift Set - contains BIG BOY Big Brownie - Hazelnut cream with cashew and white chocolate 55 g, BIG BOY Big Nutka - Peanut cream with cocoa 55 g, BIG BOY Mini Big Rafael 55 g, BIG BOY Protein Kremo Pistachio - Protein pistachio cream 55 g, BIG BOY Mini Big Bueno 55 g, BIG BOY Big Banana bread 55 g, BIG BOY Creamy Core Protein Bar peanut caramel 45 g, BIG BOY Waffle protein bar Pistacio 40 g
  21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig099
4.9 539×
Watch Price/Availability
Mixit Big crunchy fruit - mango and strawberry 140 g
Freeze-Dried Fruit -, 140 g - 85 €/1 kg
  11.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmix266
In the category Groceries on Alza.sk, we currently have a total of 4261 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.