Health Vilgain

Health Vilgain – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.

Continue

7 reasons to shop for Health Vilgain on Alza.sk

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Health Vilgain?

If you're planning to get Health Vilgain, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Health Vilgain – main types

Hide description
128 Results
Watch Price/Availability
Vilgain Collagen Drink + Vitamin C peach 200 g
Sports Drink – form: powder, energy value: 341 kcal
  12.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil300
Watch Price/Availability
Vilgain Berberine Phospholipids 90 Capsules
Dietary Supplement - 550mg of Berbevis® berberine phospholipids in each dose, 90 capsules
New arrival 26.31 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil346
Watch Price/Availability
Vilgain Magnesium Bisglycinate + Vitamin B6 90 capsules
Magnesium - a combination of magnesium bisglycinate (108 mg) and active vitamin B6 in the form of pyridoxal-5’-phosphate (0.7 mg) in 1 capsule, a highly bioavailable chelated form, laboratory-tested, 90 capsules
New arrival 18.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOST594
Watch Price/Availability
Vilgain Glucose Control 60 capsules
Digestive Enzymes - combination of 3 plant extracts, enriched with chromium to help maintain normal blood glucose levels, dietary supplement
  11.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil326
Watch Price/Availability
Vilgain VitaCholine 90 Capsules
Dietary Supplement - 500mg of choline in every daily dose, 90 capsules
  14.11 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil344
Watch Price/Availability
Vilgain Glucosamine Sulphate 90 capsules
Glucosamine - glucosamine sulphate 2KCl 1500mg in 2 capsules, 90 capsules
  8.99 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil335
Watch Price/Availability
Vilgain L-Arginine 120 Capsules
Dietary Supplement - fermented L-arginine alpha-ketoglutarate (AAKG 1500mg), of which L-arginine (984mg) per 2 capsules, 120 capsules
  10.83 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil340
Watch Price/Availability
Vilgain Vitamin B9 90 Capsules
Vitamin B - folate in the form of Quatrefolic (glucosamine salt of (6S)-5-methyltetrahydrofolic acid) (741µg), of which folate (400µg) per capsule, 90 capsules
  13.49 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil336
Watch Price/Availability
Vilgain Rhodiola Rosea 90 capsules
Rhodiola Rosea - Rhodiola rosea root extract, 100 mg per capsule, standardised to contain 3 mg of rosavins and 1 mg of salidrosides, standardised extract, tested in an independent laboratory for heavy metals and microbiological parameters, in a vegetable capsule, not suitable for children, pregnant or breastfeeding women, 90 capsules
New arrival 11.29 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOST592
Watch Price/Availability
Vilgain Resveratrol 90 capsules
Resveratrol - fermented trans-resveratrol, 150 mg per capsule, 98% purity, with rice flour and an HPMC vegetable capsule, suitable for vegans, tested in independent laboratories, GMP, Halal and Informed Sport certified
New arrival 31.69 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOST591
4.9 29×
Watch Price/Availability
Vilgain Protein Milkshake 4 x 330 ml cocoa
Protein drink - milk protein drink with a creamy taste, 33 g of protein per serving, low in lactose - 9.02 €/1 l
  11.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil071bun
4.9 29×
Watch Price/Availability
Vilgain Protein Milkshake 4 x 330 ml vanilla
Protein drink - milk protein drink with a creamy taste, 33 g of protein per serving, low in lactose - 9.02 €/1 l
  11.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil072bun
Watch Price/Availability
Vilgain Grass-Fed Beef Colostrum 180 g
Dietary Supplement - the first milk from cows rich in immune-boosting substances, branded raw material with at least 30% immunoglobulin content
  56.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SPTvil268
4.3 7×
Watch Price/Availability
Vilgain Fermented vegetables Organic Korean kimchi 350 g
Supplement - Korean-style kimchi, slightly spicy, seasoned with soy sauce, sugar and spices, low calorie content, without preservatives, artificial colours, gluten, suitable for vegans, in organic quality, 350g - 31.14 €/1 kg
  10.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil185
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Turkey Meat 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 565 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil140
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Chicken 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 603 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
  10.90 €
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil139
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Creamy Beef 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1503 kJ, weight 400g - 29.75 €/1 kg
  11.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil137
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Red Beef Curry 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 544 kJ, weight 400g - 22.48 €/1 kg
  8.99 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil141
5.0 5×
Watch Price/Availability
Vilgain Rice noodles diameter 3 mm 240 g
Supplement - gluten-free rice noodles, tagliatelle type, fine texture, ready in 2 minutes - 12.04 €/1 kg
  2.89 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil187
4.5 4×
Watch Price/Availability
Vilgain Jasmine Green Tea Chun Hao 50 g
Tea - 103.80 €/1 kg
  5.19 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil263
3.0 1×
Watch Price/Availability
Vilgain Grass-Fed Beef 400 g
Long Shelf Life Food - beef tender, 98.5% weight, grass-fed bulls of the Limousine breed, seasoned only with salt, without preservatives
  9.49 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil293
3.7 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Immunity Tea 50 g
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 50 g, the composition of the divisna, Chamomile, Mint, sage and ginger - 77.80 €/1 kg
  3.89 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil257
4.4 10×
Watch Price/Availability
Vilgain Chicory syrup 700 g
Syrup - natural sweetener with fibre and minimal sugar
  8.49 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil307
3.2 6×
Watch Price/Availability
Vilgain Electrolytes + EAA bitter orange 400 g
Amino Acids - a combo of 9 essential amino acids and 4 electrolytes, a natural flavoured drink, a must-have for the gym - 47.25 €/1 kg
  18.90 €
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil310