ALZATOOLS PRO Impact Drill CBHD20V Brushless + 35FCH20V + 2x 40LBP20V BatteryONE 20V
Cordless Drill with hammer, 20 V, Li-Ion, maximum torque: 60 Nm, motor type: carbonless, chuck range: 13 mm, with carrying case
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Warranty 60 months Code:  BUNATPT003c
Buy
Specifications
Compare
Battery
Number of batteries
2
Battery voltage
20 V
Battery capacity
4 Ah (4,000 mAh)
Performance
Max. speed
2,000 rev/min
Max. torque
60 Nm
Max. impacts per minute
30,000
Motor Type
Carbonless
Features
Features
Battery status indicator, Ergonomic handle, LED light, Speed control, Torque regulation
Min. chuck range
2 mm
Max. chuck size
13 mm
Number of speeds
2
Weight
Weight
1.2 kg
Included
Included
Bit holder, Bits, Drills, Transport packaging
Battery
Capacity
4 Ah
Voltage
20 V
Battery mode
AlzaTools BatteryOne
Number of accumulators for operation
1
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: ALZATOOLS PRO Impact Drill CBHD20V Brushless + 35FCH20V + 2x 40LBP20V BatteryONE 20V
Accessories for ALZATOOLS PRO Impact Drill CBHD20V Brushless + 35FCH20V + 2x 40LBP20V BatteryONE 20V