BOSCH Professional Cordless Lawnmower GRA18V2-46SP, 0.600.8C8.200 (without AKU)
Cordless Lawn Mower - rotary, with travel, cutting width: 460mm, volume of collection box: 60l, mulching, central cutting height setting and variable movement speed
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Buy
Specifications
Compare
Battery voltage
18 V
Number of accumulators for operation
2
Weight
28.5 kg
Shot
460 mm
Battery
Battery voltage
18 V
2
Features
Weight
28.5 kg
Shot
460 mm
Volume of waste basket
60 l
Basket Material
Textile
Chassis Material
Metal
Minimum Cutting Height
30 mm
Maximum Cutting Height
70 mm
Travel
Travel
With travel
Usage
Product type
device
Category
Gardening equipment
Battery
Voltage
18 V
Drive
Drive
Cordless
Number of batteries
without battery
Battery capacity
5.5 Ah
Voltage
18 V