EXTOL PREMIUM Straight Saw AKU SHARE20V 8891825 (without AKU)
Jigsaw
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
Warranty 24 months Code:  EXThob193
Specifications
Compare
Type
AKU
Number of oscillations
3,000 movements per minute
Cutting depth
80 mm
Weight
2 kg
Number of orbital settings
3
Features
Type
AKU
Number of oscillations
3,000 movements per minute
Cutting depth
80 mm
Weight
2 kg
Number of orbital settings
3
Features
Adjustable speed settings, Dust extraction, Saw blade replacement without tools
Cutting performance
Cutting performance wood
80 mm
Cutting performance steel
6 mm
Cutting performance aluminium
8 mm
Packaging
Package contents
Sawdust extraction adapter
Battery
Capacity
2 Ah
Voltage
20 V