FIELDMANN Rotary petrol mower FZR 4003-79BH
4.0 10 ratings
Petrol Lawn Mower - rotary, four-stroke, hand pushed, engine power 1,3 kW, engine displacement 79 cm³, cutting width 400 mm, grass catcher capacity 40 l, central cutting height setting
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Buy
Specifications
Compare
Features
Weight
18 kg
Shot
400 mm
Lawn
650 m2
Volume of waste basket
40 l
Basket Material
Textile
Chassis Material
Plastic
Minimum Cutting Height
25 mm
Maximum Cutting Height
55 mm