MakTrade MF250G16B multipurpose fan, 230 V, 60 W, 800 m3, black matt
Bathroom Exhaust Fan with diameter of 250 mm, maximum airflow 1359,23 m3/h, input power 60 W, noise level of 53 dB, number of speeds 1, silver colour
Warranty 24 months Code:  MAKven0002
Buy
Specifications
Compare
Construction
pipe
Technology
Bladed
Power Supply
Mains-powered
Power consumption
60 W
Number of speeds
1
Type
Construction
pipe
Technology
Bladed
Power Supply
Mains-powered
Technical specification
Power consumption
60 W
Number of speeds
1
Airflow
1,359.23 m3/h
Noise
Maximum loudness
53 dB
Minimum Noise
53 dB
Features
Functions
Air cleaning
Features
Protection against overheating
Control
Mechanical
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Max. height
31.3 cm
Width
31.3 cm
Depth
13 cm
Blade diameter
25 cm
Weight
2.52 kg
Power outlet type
Country
Austria, Czechia, Germany, Hungary, Poland, Slovakia
Type
Technical specification
60 W
Airflow
1,359.23 m3/h
Connection diameter
Connection diameter
250 mm
Functions
Air cleaning
Protection against overheating
Silver
Dimensions and weight
Height
Width
Depth
13 cm
Blade diameter
25 cm
Weight
2.52 kg
More Specifications
MAREX TRADE s.r.o., K Šeberáku 180/1, 14800 Praha- 4 Kunratice, [email protected], +420 607 032 153
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for MakTrade MF250G16B multipurpose fan, 230 V, 60 W, 800 m3, black matt